Головні теми зустрічі: спільна відсіч росіянам і просування євроінтеграційного порядку денного України. За результатами засідання було погоджено спільну заяву, яка закликає продовжити допомогу Україні в усіх вимірах: економічному, військовому, кібер, гуманітарному.

Як повідомила заступниця голови Комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом Марія Мезенцева, також заява містить заклик «здійснювати дії задля попередження можливих провокацій на ЗАЕС». А до МАГАТЕ — вимагати від рф перевести 5-й реактор в режим охолодження. Окрім того, ухвалений документ підтримує створення спеціального трибуналу для топ-воєнних злочинців рф, засуджує співпрацю режиму лукашенка в підтримці агресивної війни росії, закликає до притягнення олександра лукашенка до відповідальності.

Також у заяві містяться заклик до рф повернути всіх цивільних та насильно вивезених громадян України додому, вимога конфіскувати фінанси та майно центрального банку рф задля компенсації Україні наслідків вторгнення. Документ закликає до продовження міжнародної ізоляції рф як систематичного порушника міжнародного права та прав людини і введення повного ембарго на російські нафту, газ, енергетичний сектор, банківський сектор, медіа-сектор росії, що використовується як рушій пропаганди.

Також у документі наголошено на необхідності продовжувати тиск на режими рф і білорусі та забезпечувати попередження механізмів ухилення від санкцій.

Заява закликає уряд України підготувати «Ukraine plan», який буде описувати порядок та формат відновлення і реконструкції нашої країни, вітає Україну з повним виконанням двох із семи пунктів, необхідних для приведення законодавства країни до європейських стандартів, і вказує на необхідність визначити чіткі дедлайни для завершення перемовин зі вступу України до ЄС.

Співголова Парламентського комітету асоціації з українського боку Вадим Галайчук зазначив, що зараз важливо перейти до початку переговорів про вступ України до ЄС, а також знайти правильну формулу отримання членства в НАТО та надійних гарантій безпеки. Він також висловив переконання, що зараз час поглибити та розширити обсяг зустрічей в рамках Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС. «Нам потрібно здійснити перехід від асоційованого порядку денного до передвступного», — зауважив Вадим Галайчук, повідомляє пресслужба Апарату Верховної Ради України.

Голова Комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом Іванна Климпуш-Цинцадзе зауважила, що «після відвертої розмови з єврокомісаром із питань сусідства та розширення Олівером Варгеї та іншими представниками європейських інституцій колеги матимуть більш чітке розуміння того, що ми маємо зробити для подальшої євроінтеграції, і донесуть цю інформацію іншим парламентаріям».

Також вона звернула увагу, що в європейських друзів «з’явилося більш тверезе розуміння очікувань від контрнаступу України». «Ми не повинні сподіватися, що через один лише контрнаступ відвоюємо всі свої території. Закликала партнерів бути готовими підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно. Наша делегація наполягала, щоб це було вказано в нашій спільній резолюції — бути з Україною до її Перемоги, до повної поразки росії. Нам потрібно досягти згоди щодо цієї спільної мети і спільного погляду у майбутнє», — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

На жаль, Європа звикає до того, що на її території точиться брутальна війна. «Висловила своє обурення відсутністю адекватної реакції вільного світу на підрив греблі Каховської ГЕС.

Ганебне з’ясування того, хто чи що зруйнувало греблю, — це поганий дзвіночок. росіяни повертають великий вплив на інформаційний простір Заходу і знову ефективно створюють димові завіси для своїх терактів. Цю проблему треба визнати і вирішувати», — йдеться у дописі Іванни Климпуш-Цинцадзе у Фейсбуці.

На знімку: У Брюсселі відбулося 15-те засідання Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС.

Фото зі сторінки в Фейсбуці Іванни Климпуш-Цинцадзе.