Село віддалене на 54 кілометри від Костополя. Їх непокоїть те, що власники 140 корів та понад 40 коней можуть залишитись без громадського пасовища.
Без землі можуть залишитись і воїни АТО та нинішні захисники.
Ми спробували розібратися з цією проблемою.
7 грудня 2021 року на сесію Костопільської міської ради був представлений проект рішення про резервування земельної ділянки в 1,3 тисячі гектарів для учасників АТО/ООС, які проживають на території Костопільської громади. Цього самого дня всі 34 депутати міськради одноголосно прийняли рішення №498, яким землі запасу за межами населених пунктів, що їх громаді передала держава, були внесені в реєстр і відповідно зарезервовані для захисників України.
Але вже 13 червня 2023 року на сесію Костопільської міської ради було винесено проекти рішень, котрі проголосовані деякими депутатами за №№ 1201, 1202 і 1204.
Вони й створили напругу серед жителів села Гута, які попросили детально прокоментувати ті рішення.
Знайомлячись з документами сесії, помітила, що тільки один депутат і водночас заступник костопільського міського голови Андрій Ткачук (на знімку) намагався аргументовано переконати депутатів не приймати ці рішення. До речі, він юрист за фахом, вигравав чимало справ у судах із земельних питань, працюючи заступником очільника в Гощанській та Костопільській територіальних громадах. Оскільки позиція місцевої влади означена її голосуванням, то попросили Андрія Ткачука прокоментувати ці рішення, а відтак і свою позицію.
Коментар Андрія Ткачука, заступника костопільського міського голови:
— Згідно з рішенням №1201 мешканцю Києва надали дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 3,4235 га, цільове призначення якої змінюється, для ведення фермерського господарства в оренду терміном на 49 років за рахунок земельної ділянки сільськогосподарського призначення комунальної власності Костопільської міської територіальної громади (землі запасу) з кадастровим номером 5623481200:02:006:0008, що розташована за межами населених пунктів на території Костопільської міської територіальної громади (поблизу с. Гута) Рівненського району.
Тим часом згадані в рішенні майже 3,5 гектара зарезервовані й перебувають у захисній прибережній смузі навколо водойми. Розорювати їх заборонено. Можна тільки використовувати під пасовища і сінокосіння. Тому на сесії я намагався переконати депутатів не приймати поспішних рішень. Але до мене не дослухались, — каже Андрій Ткачук.
— Рішення № 1202 стосується 10,2 гектара гутянської землі. До речі, в рішенні немає кадастрових даних цієї земельної ділянки, відтак неможливо перевірити, чи була земля в резерві для захисників України. Рішення міськради дає дозвіл на виготовлення проектів землеустрою. І лише після цього депутати Костопільської міської ради мають своїм голосуванням на сесії вирішити, чи земля залишиться в громаді для пасовищ і для наших воїнів, чи буде передана в оренду на 49 років киянину, — зазначає Андрій Ткачук.
— Рішенням №1204 депутати дали дозвіл на виготовлення документації на 40 гутянських гектарів, які включені в реєстр як землі для учасників війни, щоб надалі через аукціон передати в їх оренду ( а це вісім земельних ділянок), — продовжує Андрій Ткачук.
До речі, за земельні питання в Костопільській міській раді відповідає в. о. костопільського міського голови Давид Дідух, саме він агітував депутатів проголосувати за це рішення.
Не буду коментувати прийняті рішення і результати голосування. Ще є час навести свої аргументи, щоб мати пасовища, і жителям села Гута, які в щоденних клопотах про виживання не мають часу доїхати до чиновників і добитися правди.
Тож сподіваємось, що через нашу газету депутати Костопільської міської ради і куратор із земельних питань в. о. костопільського міського голови Давид Дідух дослухаються до думки мешканців села Гута, які хочуть мати громадські пасовища.
Та й негоже забирати землю, зарезервовану для наших захисників, які боронили й зараз боронять її на фронті.
Фото з відкритих джерел.