Тож можна розраховувати, що роботи вистачить усім, хто тримає трудовий фронт під час війни та відбудовуватиме країну після Перемоги. Про це йшлося під час засідання Федерації профспілок Хмельницької області (на знімку вгорі), в якому також узяли участь представники влади та об’єднання роботодавців області.

До розмови щодо завдань профспілкових організацій із забезпечення трудових прав працівників в умовах воєнного стану долучився й перший заступник начальника ОВА Сергій Тюрін:

— Не можна не помітити того, яку активну позицію у підтримці нашої держави та Збройних Сил України під час війни зайняли профспілки. Окрім усього іншого, вони не залишають поза увагою ветеранів та внутрішньо переміщених осіб. Ця допомога вкрай важлива та потрібна, адже наразі в області знайшли прихисток понад 83 тисячі внутрішньо переміщених осіб. Ці люди постраждали під час війни, і тому разом маємо зробити все, щоб вони не просто почувалися спокійно у нашому краї, але й змогли отримати роботу, місця в школах і садочках для дітей, розв’язувати проблеми з житлом...

Маємо пам’ятати й про те, що з початком війни з країни виїхали понад 14,5 мільйона наших громадян. А це означає, що наразі ми втратили тисячі робочих рук. Тому всі, хто залишився, повинні докладати максимум зусиль для нашої Перемоги. Для нас це означає, що всі ми разом — влада, роботодавці та профспілки — мусимо зробити все для стабільної роботи економіки краю, всіх її галузей.

З початком повномасштабного вторгнення рф в Україну всім доводиться працювати в незнаних раніше складних умовах. Тож для адаптації роботодавців та працівників до нових реалій встановлено тимчасові правила трудових відносин, які діють під час війни. Так, було прийнято зміни до податкового законодавства, які спрощують ведення бізнесу. Для підтримки роботодавців працює проєкт «єРобота», що передбачає гранти на власну справу, та програма «Доступні кредити 5-7-9%». А для розв’язання проблемних питань при обласній військовій адміністрації утворено Координаційний штаб підтримки бізнесу.

Тепер до цих проєктів додались ще й ті, що спрямовані на відновлення та розбудову країни після війни. До прикладу, Хмельниччина стала учасником проєкту відновлення Херсонщини «Пліч-о-пліч» і братиме участь у відбудові знищеного росіянами житла у селищі Високопілля Херсонської області, щоб люди якнайшвидше могли повернутися у рідні домівки.

Обговорення в суспільстві спричинив проголошений у Верховній Раді Президентом Володимиром Зеленським проєкт Доктрини України-переможниці щодо розвитку нашої держави на подальші 10 років. Якою вона стане, залежатиме і від кожного з нас, і від усіх державних та громадських інституцій. Своє слово повинні сказати й профспілки.

Одно слово, роботи попереду дуже багато. Її вистачить усім. І не варто відкладати її на потім. Усе починається вже тепер.

Хмельницька область.

Фото зі сторінки Федерації профспілок Хмельницької області у Фейсбуці.