Генсек Єнс Столтенберг тоді, напередодні «Рамштайну-3», заявив: Північноатлантичний альянс працює над переведенням українського війська з пострадянського озброєння на озброєння НАТО, включно із далекобійними ЗРК, бронетехнікою та іншим ОВТ.

Отож для протистояння російській агресії переозброєння української армії у межах допомоги від союзників відбувається вже з прицілом на інтеграцію України у систему безпеки західного світу. Але такий процес потребує часу.

Зараз у Силах безпеки та оборони України вже запроваджено 287 стандартів НАТО (чверть від загальної кількості). За даними Міноборони, 174 з них є першочерговими вимогами Альянсу, 113 — втілені за ініціативою Києва.

В оборонному відомстві зазначили: за цим показником Україна посідає перше місце серед держав-партнерів НАТО та навіть перевищує показники деяких країн-членів Альянсу. Під час Вільнюського саміту узгоджено кроки, які наблизять нас до Північноатлантичного блоку: багаторічна програма практичної допомоги, створення нової Ради Україна — НАТО, прибрано вимогу про ПДЧ та підтверджено, що Україна буде членом Альянсу.

За результатами саміту очільник МОУ Олексій Резніков поділився власними висновками. Так, на його думку, Вільнюс фактично дав старт транзитному періоду щодо вступу України в НАТО.

На цьому незворотному шляху, за словами міністра, де-факто це насамперед питання взаємосумісності сектору безпеки і оборони України з Альянсом. Від опанування зброї до налаштування за єдиними принципами системоутворювальних процесів — оборонного планування, виробництва ОВТ, забезпечення армії тощо.

Резніков переконаний, що досвід військового протистояння так званій другій армії світу росії є одним із аргументів для запрошення України в НАТО. 

Мовляв, враховуючи цей досвід, нашу спроможність та відповідність стандартам НАТО, партнери мають бути зацікавлені, аби Україна повноправно увійшла до Північноатлантичного блоку.

Але існує єдина умова: треба завершити «домашнє завдання» — здобути Перемогу над росією у війні, яку вона розв’язала. І тоді Україна стане тридцять третьою державою-членом НАТО.

Фото із сайту defence-ua.com