Відповідно, соціальні виплати забезпечуються за рахунок допомоги з боку наших закордонних партнерів. Для збільшення фінансування соціально незахищених верств населення необхідно працювати над запровадженням цільових програм. Також можливе фінансування цих категорій громадян завдяки додатковим надходженням до бюджету.
Про це розповіла народна депутатка, членкиня парламентського Комітету із питань бюджету Леся Забуранна.
«На парламентському рівні в нинішніх умовах ми можемо тільки більш активно вести перемовини щодо розширення соціальних програм, наприклад, субсидій, виплат ВПО, програм подолання бідності. Усі розуміють, що найцінніше в державі - це люди, тому необхідно спрямовувати зусилля саме на цільові програми, що дозволять змінити соціальні стандарти життя», - впевнена парламентарій.
Вона додала, що, за оцінками Мінфіну, повернення довоєнного оподаткування, що було вимогою МВФ, дасть додатково до кінця цього року близько 8 мільярдів гривень надходжень до держбюджету.
«Якщо безпекова ситуація не потребуватиме додаткового фінансування, і ми впевнено рухатимемося до нашої перемоги у війні, то, звичайно ж, один із пріоритетних секторів розподілу додаткових надходжень - це соціальна підтримка людей, підтримка найвразливіших верств населення, зокрема й пенсіонерів. Таке спрямування коштів було б логічним», - сказала народна депутатка.
Водночас вона наголосила, що це можливий варіант, однак тут необхідно бути дуже обережним із прогнозами, оскільки все напряму залежить від ситуації на фронті.
«Усі ми чекаємо перемоги, розвитку нашого бізнесу, економіки, додаткових надходжень до бюджету і змін на краще в житті нашої держави», - підсумувала Леся Забуранна.