Інформація про це оприлюднена на Урядовому порталі.
«Документ встановлює єдиний порядок подання даних до державного реєстру через електронний кабінет надрокористувача, доступ до якого здійснюється на Державному геологічному веб-порталі після проходження процедури електронної ідентифікації/автентифікації в установленому порядку, — повідомив голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах. — Також визначає необхідність облаштування водокористувачами артезіанських свердловин засобами вимірювальної техніки, які відповідають вимогам чинного законодавства про метрологію та метрологічну діяльність».
Вводиться поняття «артезіанська свердловина», яке застосовується саме для цього порядку. Раніше в жодному нормативно-правовому акті таке поняття визначено не було.
Окрім того, документ визначає повноваження Кабінету Міністрів України щодо розроблення Порядку ведення державного реєстру артезіанських свердловин, який уже розроблено та спрямовано до Міндовкілля для внесення на розгляд уряду, а також періодичність подання та/або оновлення даних та інформації державного реєстру артезіанських свердловин з метою уникнення дублювання таких даних.
З метою однозначності трактування внесено деякі редакційні уточнення до Державного реєстру артезіанських свердловин щодо повірок та опломбування засобів вимірювальної техніки та дотриманням правил застосування таких засобів.
Також із Держгеонадр знято невластиву функцію щодо визначення підприємств і організацій, лабораторії яких проводитимуть метрологічну атестацію або повірку засобів вимірювання обсягів видобутку підземних вод.
Реалізація нормативно-правового акта забезпечить врегулювання відносин у сфері за охороною навколишнього природного середовища, поліпшення екологічного стану регіонів України, недопущення зниження якісних показників підземних вод.
Нагадаємо
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України видало наказ «Про затвердження Правил охорони підземних вод». Документ встановлює порядок буріння, консервації та ліквідації свердловин (згідно з ДБН В.2.5-74:2013), вимоги регулярного звітування водокористувачів та подання ними паспортів свердловин до Державного реєстру артезіанських свердловин.
«Уряд продовжує свою послідовну політику в напрямі цифровізації сфери надрокористування. Цим рішенням ми створюємо прозорий доступ громадськості та бізнесу до даних про артезіанські свердловини та мінімізуємо корупційні ризики. Водокористувач зможе вносити дані про свердловини через Е-кабінет надрокористувача без контакту та втручання чиновника», — зауважив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.
Важливо, що це рішення створює умови для оперативного реагування на виклики воєнного часу та подолання наслідків теракту рф на Каховській ГЕС, адже дає змогу швидко забезпечити населення питною водою.
Фото з відкритих джерел.