У цьому напрямку профільний парламентський комітет працюватиме над тим, щоб виділені кошти були використані максимально ефективно і щоб припинити спекуляції на цій темі.
Про це розповіла народна депутатка, заступниця голови парламентського Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук.
«Зараз простежується доволі тривожна тенденція - нашим громадянам намагаються прищепити думку, що не треба фінансувати культуру й інформполітику взагалі. До речі, це означало б відсутність фінансування багатьох проєктів, зокрема Суспільного мовлення, іномовлення, Укрінформу тощо, адже бюджети цих платформ входять до загального бюджету на інформаційну політику. Дехто спекулює на темі й наполягає на тому, що начебто ці гроші можна відправити на дрони. Цілком можливо, що це зовнішні сили намагаються стукнути лобами українців у цьому питанні», - зазначила парламентарій.
Вона нагадала, що всі гроші, які Україна заробляє сама, спрямовуються виключно на сектор безпеки й оборони.
«Кожна така зароблена копійка відправляється на нашу армію. Інші гроші ми отримуємо або в борг, або як допомогу західних партнерів. І там є умова: їх не можна витрачати ні на дрони, ні на кулі, ні на танки. І саме з цих грошей фінансується культура. І тут треба врахувати, що в бюджеті на цей рік на культуру й інформполітику разом передбачено близько 8 млрд грн. Водночас загальне фінансування тільки програми дронів складає близько 40 млрд грн», - поінформувала народна депутатка.
За її словами, в цій надзвичайно важливій дискусії можна і треба говорити про ефективне використання коштів.
«Я певна, що наш парламентський комітет порушуватиме це питання, здійснюватиме контроль. Зокрема, це стосується коштів на фільми, адже тут важливо те, якого змісту буде це кіно. Нам треба розуміти, що зараз росіяни знімають фільми про Бучу та про Майдан, будуть їх возити й презентувати у світі свою інтерпретацію цих подій. А ми в цій ситуації маємо чимось відповідати», - підсумувала політикиня.