Це важлива євроінтеграційна ініціатива, виконання якої було обов’язковим для набуття статусу кандидата на вступ до ЄС.
Про це розповів народний депутат, голова парламентського Комітету з питань правової політики Денис Маслов.
«Ще з 2016 року в нашому Основному законі було передбачено, що судді Конституційного Суду обіймають свої посади за конкурсною процедурою. Окрім того, саме ухвалення закону про повноцінний відкритий і прозорий добір суддів Конституційного Суду було першою рекомендацією Єврокомісії щодо набуття нами статусу офіційного кандидата на вступ у Європейський Союз. Сьогодні завдяки спільним зусиллям, зокрема й Венеційської комісії, закон був ухвалений у цілому», - зазначив політик.
За його словами, відтепер судді КС України будуть відбиратися за відкритими конкурсними публічними процедурами, при цьому посилюється роль міжнародних представників у відборі.
«У процедурі добору суддів Конституційного Суду на період шість років братимуть участь, зокрема, й представники від наших партнерів, шанованих міжнародних організацій. Передбачено, що один член буде від самої Венеційської комісії, яка з радістю погодилася на це. Це один з найавторитетніших органів у світі у сфері конституційної реформи, конституційного судочинства, судоустрою тощо», - сказав парламентарій.
Він наголосив, що саме формат відкритих конкурсних процедур забезпечує призначення на посади в Конституційний Суд людей найбільш фахових, які пройшли сувору перевірку на доброчесність і до яких є довіра як усередині країни, так і за кордоном.
«Це мають бути люди з найвищою репутацією. Важливо, що саме відкритість процедури забезпечує те, що на процес відбору не будуть впливати ні політики, ні представники різних гілок влади, а головними критеріями стають фаховість, авторитет і доброчесність», - підсумував Денис Маслов.