В ньому вони закликають розпустити проросійську політичну партію «Відродження», яка останнім часом з трибуни парламенту і під час своїх публічних заходів розпалює у суспільстві ненависть, заохочує дискримінацію, погрожує розправою своїм політичним опонентам.

У зверненні наведено цитати з публічних виступів голови цієї партії та її членів, які, на думку Болгарського Гельсінського комітету, мають на меті «руйнування демократичного правопорядку». Підписанти просять генпрокурора Болгарії перевірити викладені факти, а якщо вони будуть підтверджені правоохоронними органами, то на цій підставі вимагати визнання «Відродження» неконституційною організацією, а отже — її розпуску.

Голова партії Костадін Костадінов, який одержує підтримку і політичні консультації від посольства росії у Болгарії, після цього звернення перейшов в атаку. Правлячу коаліцію партій «Продовжуємо зміни» і «Демократична Болгарія» він назвав неофашистським формуванням, яке треба заборонити. І лише за те, що вона підтримує ЄС у наданні військової допомоги України. «Відродження» виступає не тільки проти цього, а й також налаштовує людей проти надання притулку українським біженцям і їх тимчасового утримання болгарським урядом.

В один ряд з цією вимогою Костадінов ставить і необхідність виходу Болгарії з НАТО та ЄС і, відповідно, відмову від переходу країни на загальноєвропейську валюту.

На жаль, не всі в Болгарії розуміють загрозу, що її становить для країни діяльність цієї проросійської партії. Під час політичної кризи, коли одні за одними проводилися позачергові парламентські вибори, бо їх переможці не могли сформувати уряд, Костадінов заявляв, що не підтримає жодну партію, не вступатиме до жодної коаліції. Виборцям він обіцяв дочекатися моменту, коли його партія стане першою, і він сформує уряд самостійно. А тоді вже проведе референдум про вихід з НАТО і ЄС, розпочне відроджувати зв’язки з росією.

Хоч як дивно, на останніх позачергових виборах у квітні цього року (п’ятих за два роки) «Відродження» набрало рекордні для себе 14 відсотків голосів і стало третьою за чисельністю політичною силою у парламенті. Костадінов розраховував на те, що без його підтримки переможці квітневих виборів знову не зможуть сформувати уряд і президент призначить ще одні дострокові. Й тоді громадяни, яким уже почав набридати виборчий марафон, віддадуть перевагу його партії...

Його плани провалилися, коаліція була створена, але це не означає, що Костадінов відмовився від мети — взяти владу в свої руки.

Поки не відомо, як відреагує на звернення Болгарського Гельсінського комітету генеральний прокурор. Утім, болгарський журналіст Веселин Стойнев у статті для Deutsche Welle застерігає, що заборона партії «Відродження» може навпаки підвищити її популярність. Журналіст переконаний: біда в тому, що багато людей не бачать, що «Відродження» — це серйозна проблема для суспільства.