Зокрема, щодо продовження міжпарламентського діалогу, співпраці з країнами Глобального Півдня та парламентами країн Африки, Близького Сходу, Латинської Америки, а також розроблення компенсаційного механізму та реалізації формули миру Президента України Володимира Зеленського.
«Після 24 лютого 2022 року парламентська дипломатія стала особливо актуальною, зокрема, завдяки роботі посольств», — наголосив насамперед Спікер Парламенту України, додавши, що, попри небезпеку, Україну регулярно відвідують високі іноземні гості, справжні друзі та партнери. «Продовжується робота у координації з Апаратом Верховної Ради України та керівниками іноземних парламентських делегацій», — зауважив Руслан Стефанчук.
Також він акцентував, що нині встановлено безпрецедентно високий рівень взаєморозуміння та підтримки з парламентами всіх сусідніх з Україною західних держав, висловивши вдячність за всебічне цьому сприяння.
Голова Верховної Ради України зауважив, що водночас варто продовжувати співпрацю з країнами Глобального Півдня, передусім із парламентами Китаю, Індії, Індонезії, Туреччини, Бразилії та Мексики. Він зазначив, що важливою є активізація та посилення співробітництва Верховної Ради України з парламентами країн Африки, Близького Сходу, Латинської Америки — регіонів, де росія продовжує зберігати вплив і просувати свої наративи.
Руслан Стефанчук також висловив вдячність за роботу, яку здійснюють країни у частині впровадження санкцій проти російської федерації, визнання її державою-терористом, а також у питанні притягнення винних до відповідальності та запровадження компенсаційного механізму. Він наголосив, що залучення партнерів до розроблення та функціонування такого компенсаційного механізму забезпечить виплату в повному обсязі компенсацій Україні росією за всю завдану шкоду.
Окрім того, Спікер Парламенту України зауважив про важливість визнання міжнародним співтовариством Голодомору 1932-33 років геноцидом Українського народу. «Упродовж останнього року все більше іноземних парламентів ухвалили такі рішення. Важливо працювати далі. Трагедія має бути оцінена світом і має бути всесвітнє визнання Голодомору геноцидом», — наголосив він.
Окремо Руслан Стефанчук порушив питання інтеграції України до Європейського Союзу та Організації Північноатлантичного договору, зазначивши, що це є стратегічною метою України.
Також він зауважив, що одним із головних пріоритетів міжнародної діяльності Верховної Ради України є реалізація формули миру Президента України Володимира Зеленського.
Насамкінець Спікер Парламенту України акцентував, що впродовж останніх двох років усі побачили, як Україна успішно застосовує масовану багаторівневу й різносторонню дипломатію для досягнення мети, якою є протистояння агресору, досягнення Перемоги, а також членство в ЄС і НАТО: «І це безпрецедентний випадок в історії української дипломатії, коли було сплановано й залучено величезну дипломатичну синергію Президента, Офісу Президента, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Міністерства закордонних справ України».
У межах заходу Спікер Українського Парламенту також вручив Грамоти Верховної Ради України керівникам закордонних дипломатичних установ України: Надзвичайному і Повноважному Послу України в Державі Кувейт Олександру Балануці, Надзвичайному і Повноважному Послу України у Литовській Республіці Петру Бешті, Надзвичайному і Повноважному Послу України у Турецькій Республіці Василю Боднару, Надзвичайному і Повноважному Послу України в Італійській Республіці Ярославу Мельнику, Надзвичайному і Повноважному Послу України в Республіці Кенія Андрію Праведнику та Директорці Політичного департаменту МЗС Любові Непоп.
Прес-служба Апарату Верховної Ради України.
Фото: rada.gov.ua