Прикарпаття відкрило обійми для переселенців. Від початку повномасштабного російського вторгнення тут знайшли прихисток майже 400 сиріт і позбавлених батьківського піклування дітей. Вони переїхали до області разом зі своїми законними опікунами. Так само перемістилися і 19 будинків сімейного типу. Окрім того, за період війни з окупованих і прифронтових областей перевезли 460 вихованців закладів цілодобового перебування. Частина з них опісля повернулися до рідних країв.
«Прагнемо огорнути опікою тих дітей, які досі залишаються в області, — розповіла начальниця обласної Служби у справах дітей Марія Євчук. — Дбаємо про покращення житлових умов.
Насамперед це стосується будинків із сімейною формою виховання. Здебільшого вони розмістилися в наданих релігійними громадами приміщеннях. Повертатися додому ще нема як, тож потрібне власне житло на території Прикарпаття. Реалізуємо проєкт фундації Олени Зеленської щодо спорудження нових будинків для таких сімей. Уже декілька територіальних громад виявили готовність виділити для цього земельні ділянки: Галицька, Коломийська та Лисецька ТГ».
Для реалізації цього проєкту, крім державної та місцевої підтримки, тут сподіваються на допомогу і закордонних благодійних фондів та міжнародних організацій. Це може бути й придбання для таких дитячих будинків сімейного типу вже готового житла.
Приміром, запевнили в допомозі представники Міжнародної організації з міграції (МОМ) на зустрічі із заступницею голови облвійськадміністрації Людмилою Сірко. До слова, ця організація вже сприяла проведенню ремонтів у багатьох місцях компактного проживання внутрішньо переміщених осіб, надала генератори, планшети, непродовольчі товари, комплекти інверторів та сонячних батарей, гігієнічні набори, постільну білизну тощо.
Турбота про дітей цієї категорії завжди була в пріоритеті. Нещодавно в гості до двох таких закладів навідалася з гостинцями народна депутатка Олена Вінтоняк (на знімку шоста праворуч) та зазначила, що неодмінно приїде ще й не один раз, «адже ці оченята та обійми вже ніколи не відпускають».
Варто додати, що нині взяти під опіку дитину стало ще простіше. Уже сьогодні у переліку державних послуг онлайн «Дія» доступні одразу декілька послуг, які спрощують і пришвидшують процес усиновлення. Зокрема стати батьками-вихователями чи прийомними батьками можуть громадяни, які укладають шлюб із партнером, котрий уже має статус усиновлювача.
Івано-Франківська область.
Фото надано автором.