У великих торгових мережах можна придбати навіть по 13 гривень за кіло. Щоправда, ранній сорт, не для тривалого зберігання. Гуртом на ринку від 10 кілограмів — по 20, уроздріб — по 25 грн. Взимку і навесні за кілограм просили й по 70 гривень.

Власне, високі ціни та страх через утрату звичних регіонів постачання цибулі спонукав мешканців Івано-Франківщини розширити площі під ріпчастою. Попри те, що її плекають чи не на кожному сільському городі, додатково відвели клин під цю культуру й фермерські господарства.

«Загалом цибулю вирощували на 1,3 тисячі гектарів, із урожайністю 115 центнерів з кожного, та вже зібрали, — повідомили в департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації. — Це дещо раніше від звичного терміну, однак дощове літо спонукало впоратися швидше. Важливо запобігти розвитку бактерій і появі різних хвороб через надлишок вологи в ґрунті, аби зберегти вирощене».

Голова фермерського господарства «Прометей» із Коломийського району Орися Книшук зазначає, що дощові весна та літо позначилися позитивно: урожаї цибулі високі. На окремих полях — 500 центнерів з гектара.

«На Прикарпатті цибулю вже вирощують на ділянках із крапельним зрощуванням, там урожаї ще вищі, — розповіла Орися Книшук. — Масовий збір цього овочу припадає на вересень, але вже тепер зрозуміло, що є перевиробництво, тобто ринок перенасичений і перевищує обсяги споживання. Інша справа — якою буде якість, тож важливе питання збереження».

Господарства, які спеціалізуються на овочівництві, подбали про належно обладнані сховища. Городники ж вдаються до різних хитрощів зберігання. Насамперед ріпчасту треба просушити. Хтось робить в’язанки. Для цього неочищені цибулини заплітають косичкою та підвішують десь у прохолодному провітрюваному приміщенні. А деякі господарі вдаються й до радикального методу: нарізають головки соломкою та висушують у газових чи електричних духовках.

Івано-Франківська область.