Як розповіли у Конгресі фермерів Дніпропетровської області, це забезпечує для мешканців регіону доступ до якісних круп локального виробництва.
"Агрокомпанія ПП "ЛАН" є середнім фермерським господарством, яке вирощує зернові, бобові, кукурудзу та соняшник. В умовах повномасштабної війни підприємство, яке розміщене неподалік від регіонів, де тривають бойові дії, стикнулося зі складнощами зі збутом продукції і істотним зниженням закупівельних цін", - зазначають у конгресі.
Тому в господарстві вирішили для покращення становища впровадити новий напрям діяльності. Зупинилися на виробництві круп. Але це потребувало значних витрат на придбання сучасного обладнання, а їх було недостатньо.
Допомогла участь і перемога їх проєкту створення лінії з фасування круп у освітньо-грантовій програмі TalentA-2022 від міжнародної науково-дослідницької сільськогосподарської компанії Corteva Agriscience.
За отримані кошти вдалося й обладнання придбати, і встановити його. І вже налагодили переробку сировини на виробничій лінії та пакування в різноманітні упаковки. І сьогодні у локальних торговельних мережах регіону вже можна знайти продукцію під ТМ "ДОБРОГО РАНКУ ВІД ЛАНУ".
Головний бухгалтер господарства Маргарита Антохіна (на знімку), яка ініціювала участь у грантовій програмі, впевнена, що ведення бізнесу неподалік від лінії фронту - це складна справа. І вона вимагає від бізнесу неабиякої підприємливості та готовності змінюватися відповідно до умов.
"Навчання в програмі TalentA від Corteva Agriscience дало мені необхідні знання, викладачі підказали напрями для розвитку, а за рахунок гранту ми змогли підтримати бізнес та допомогти односельцям отримати доступ до харчової продукції без посередників і за приємними цінами, що особливо важливо за часи економічної кризи", - підкреслює жінка.
Менеджер з корпоративних комунікацій Corteva Agriscience в Центральній та Східній Європі, координатор та голова експертної ради Програми TalentA в Україні Анна Бабіч зазначає, що забезпечення продовольчої безпеки світу, регіону та України є важливим завданням для Corteva.
"Стимуляція виробництва харчових продуктів на місцях робить громади більш захищеними, що особливо важливо в умовах війни. Підтримуючи жінок-фермерок, які є рушієм змін у громадах, ми бачимо приклади, як один проєкт здатен змінити життя багатьох на краще. Саме тому ми вже четвертий рік поспіль реалізуємо TalentA, навіть в умовах повномасштабної війни, та пишаємося можливістю творити краще майбутнє з нашими учасницями", - наголошує Анна Бабіч.
Зазначимо, що вже четвертий рік поспіль Corteva Agriscience разом з Міністерством аграрної політики та продовольства України реалізує програму TalentA. Вона спрямована на розвиток жіночого фермерства та зміцнення сільських громад через розширення можливостей з освіти та доступу до фінансів для жінок, які проживають у сільській місцевості та зайняті у сільському господарстві. І сьогодні TalentA є одним з соціальних проєктів, що підтримуються компанією.
"У липні Corteva Agriscience розпочала четвертий сезон програми TalentA-2023, в якій беруть участь 134 учасниці. Після закінчення двомісячного навчання фермерки зможуть взяти участь у конкурсі грантових проєктів, спрямованих на зростання власного бізнесу та соціальної підтримки громад. Грантовий фонд розміром понад 1 мільйон гривень буде розподілений Corteva Agriscience між переможницями за рішенням членів експертної ради. Оголошення переможниць відбудеться в жовтні з нагоди Всесвітнього дня сільських жінок", - зазначають у компанії.
Дніпропетровська область.
Фото Corteva Agriscience.