Проблеми та виклики функціонування первинної та вторинної ланок медичної допомоги обговорила під час зустрічі з керівництвом громади, старостату та головним лікарем Мурованокуриловецької лікарні в селі Рівне (Вінниччина) народний депутат Лариса Білозір (група «Довіра»).

Головна проблема, за словами депутата, — брак спеціалістів, лікарів. «Я завжди кажу: головне не стіни, а люди. Фахові і, відповідно, з гідною зарплатнею. На жаль, в лікарні не ви-стачає на гідні заплати з коштів НСЗУ, які «заробляє» за пакетами лікарня. Згідно з наказом МОЗ, лікарі і медсестри мають отримувати відповідно 20 і 13 тисяч гривень», — зауважила Л. Білозір.

Народна обраниця переконана: потрібно цінувати та залучати фахівців, навчати медперсонал правильної роботи з Електронною системою охорони здоров’я, кодування медпослуг, внесення в систему. Тож уже домовилися про організацію таких тренінгів.

Крім того, під час зустрічі обговорювали питання участі ЦРЛ у проекті з розбудови медичного центру з елементами амбулаторної реабілітації, площею 200—300 квадратних метрів, куди зможуть приїздити лікарі, яких бракує в лікарні. «Це проєкт за підтримки Світового банку, за який ще потрібно поборотися. Але це не нова лікарня, кажу це одразу, не потрібно тішити себе ілюзіями, а слід робити все, щоб зберегти наявну», — зазначила депутат.

Лариса Білозір відвідала також віддалене робоче місце ЦНАПу, який було організовано завдяки проекту «Підтримка доступності послуг в Україні» (Prosto) та експертці проекту Ользі Калініченко. «Ми тоді добряче попрацювали, щоб забезпечити три старостинські округи Мурованокуриловецької громади, в тому числі Рівнянський старостинський округ, обладнанням і запустити потрібні для людей послуги», — пригадала парламентарій.

Поспілкувалася вона і з жителями села Рівне, яке назвала зразковим селом, адже староста тут справжня господиня. Тут є охайна з чудовим укриттям до-глянута школа, парк, облаштоване місце для відпочинку та спорту. «Бо люди тут роботящі і привітні», — резюмувала політик та додала, що свого часу долучилася до проєктів у цих закладах.

«Обговорили плани на майбутнє, забезпечення класу безпеки обладнанням, школи — генератором, облаштуванням зони відпочинку біля будинку культури. Нещодавно тут відбувся прекрасний захід для 350 діточок, яких звезли сюди з усіх громад на циркову виставу. Для сільських дітей це дуже цінно, адже рідко в село заїжджає столичний цирк з розвагами», — розповіла вона та повідомила, що планує спільно з Асоціацією міст України та Європейським комітетом регіонів відправити 10 дітей учасників бойових дій з Мурованокуриловецької громади до Мальти. Діткам вже роблять закордонні паспорти.

Вл. інф.

Фото зі сторінки Лариси Білозір у Фейсбуці.