Про таке заявив Голова Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус під час форуму «Ukrainian Gas Open 2023».
Серед позитивних сигналів Андрій Герус виділив:
- по-перше, коригування рентної ставки протягом останніх років.
«Зниження ренти за видобування газу однозначно покращило умови роботи наших газовидобувних компаній», — сказав Голова Комітету.
- по-друге, заходи, що вживаються НАК «Нафтогазом» для де-факто компенсації заборони експорту природного газу. Компанія зараз купує у приватних видобувників великі обсяги на прозорих ринкових засадах.
«Звісно, що після зими буде змога говорити про послаблення заборони експорту. Поки це рішення діє з вагомих причин – в Україні минула зима була складною, наступна буде також. Газ використовується також і для забезпечення стабільної роботи електроенергетики, зокрема критичний попит на газ має теплова генерація», — сказав політик.
За словами Андрія Геруса, влада має розуміння, що ринок очікує лібералізації, в першу чергу двосторонньої торгівлі з країнами ЄС.
«Сьогодні в Парламенті ми маємо законодавчі ініціативи, які покращать й полегшають роботу газовидобувних компаній, зокрема йдеться про законопроект 4344», — зауважив Голова Комітету.
- по-третє, сприятливі умови зберігання газу в українських підземних сховищах.
Андрій Герус заявив, що порівняно з минулим роком, кількість іноземних компаній, які використовують українські ПСГ, збільшилась.
«На мою думку, необхідно переосмислити ризики щодо газовидобутку, про які говорять, тоді інвестиції будуть не після нашої перемоги, а зараз. Я впевнений, що є багато регіонів в Україні, куди можна інвестувати з відносно невеликими ризиками. Сподіваюсь, що приклад з нарощуванням обсягів зберігання газу в ПСГ стане для інвесторів показовим і процеси будуть налагоджуватись в суміжних секторах», — зауважив Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.
Прес-служба Апарату Верховної Ради України