На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування розглянуто та затверджено пропозиції комітету до проекту порядку денного десятої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання.
Також розглянуто та затверджено План роботи Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування на період десятої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання.
Заслухано керівників центральних органів виконавчої влади — учасників експериментального проєкту «Будівництво Каховського гідровузла на р. Дніпро. Відбудова після руйнування Каховської ГЕС та забезпечення сталої роботи Дніпровської ГЕС у період відбудови».
Члени комітету звернули увагу на необхідність дотримання вимог природоохоронного законодавства під час відбудови Каховської ГЕС, зокрема проведення оцінки впливу на довкілля. Прийнято рішення запропонувати уряду розглянути можливість внесення відповідних змін до пункту 7 Порядку реалізації експериментального проєкту «Будівництво Каховського гідровузла на р. Дніпро. Відбудова після руйнування Каховської ГЕС та забезпечення сталої роботи Дніпровської ГЕС у період відбудови», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 2023 р. № 730, та про результати поінформувати комітет.
Розглянуто законопроект про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо вдосконалення адміністративної відповідальності за керування або експлуатацію транспортних засобів із перевищенням допустимого рівня шуму (реєстр. № 9564 від 04.08.2023, автор народний депутат Давид Арахамія та інші). Комітет ухвалив рішення рекомендувати головному комітету внести на розгляд Верховної Ради України пропозицію про прийняття законопроекту за основу з урахуванням пропозицій комітету та вимог частини першої статті 116 Регламенту Верховної Ради України.
Проект закону про внесення змін до Закону України «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України» щодо вдосконалення порядку отримання, декларування та поводження з вогнепальною зброєю (реєстр. № 9538 від 28.07.2023), внесений Кабінетом Міністрів України, за результатами розгляду комітет вирішив рекомендувати головному комітету за результатами розгляду в першому читанні прийняти документ за основу.
Також комітет затвердив персональний склад робочої групи щодо законодавчого врегулювання питання вимог до утримання та експлуатації фонду захисних споруд цивільного захисту та встановлення відповідальності за порушення цих вимог.
За ініціативи голови підкомітету з питань лісових ресурсів, об’єктів тваринного та рослинного світу, природних ландшафтів та об’єктів природно-заповідного фонду Юлії Овчинникової прийнято рішення звернутися до міністра освіти і науки України щодо організації робочої зустрічі для обговорення проекту нового переліку галузей знань та спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, зокрема щодо спеціальності «Екологія».
За матеріалами прес-служби Апарату Верховної Ради України.
Фото: Укргідроенерго. Колаж: Pro Гроші