На знімку: випускниці курсу навчально-виробничого майданчика «Синергія».
З липня 2022 року по липень 2023 проведено чотири конкурси мінігрантів за проєктом «Покращення умов тимчасового перебування в Кіровоградській області внутрішньо переміщених осіб, які знаходяться в критично-важкому становищі» від БФ «Повернення до життя», повідомив президент фонду Олександр Остапов.
Довідково. Благодійна діяльність здійснюється в межах національного проєкту «Інтегрована гуманітарна відповідь в умовах війни та післявоєнного відновлення», який реалізується за фінансової підтримки UKAID і Disasters Emergency Committee (DEC) і за технічної підтримки та координації благодійної організації Christian Aid та МБФ «Альянс громадського здоров’я».
Загалом в межах національного проєкту реалізовано 23 проєкти на суму 1 мільйон 8 тисяч гривень. У тому числі – 15 в Знам’янській ТГ, 8 – в Кропивницькій ТГ. Допомогою скористалися понад три тисячі осіб.
Зокрема, спільноти ВПО «Незламні» і «Взаємодія» реалізували в Знам’янці мініпроєкти зі створення громадських локацій – майданчика для спілкування та для занять спортом, де ВПО проводять вільний час, знайомляться з місцевими жителями та налагоджують дружні стосунки.
Учасники спільноти «Схід» створили біля приміщення шелтеру, де мешкає майже 90 переселенців (зокрема багатодітні сім’ї з немовлятами, люди похилого віку), ігровий майданчик для дітей та зону відпочинку для дорослих. Реалізація проєкту коштувала 50 тисяч гривень.
БФ «Збережемо українців» придбав для Кропивницького міського соціального гуртожитку для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування додаткову техніку, що забезпечило мешканцям комфортні умови проживання, позбавило черг під час готування їжі та прання. Покращено інші побутові умови. В кімнаті відпочинку встановлено телевізор.
У межах проєкту навчально-виробничого майданчика «Синергія» на приміщенні встановлено сонячні панелі, придбано додаткові промислові швейні машинки, на яких успішно закінчили навчання зі швейної справи 98 осіб. Багато випускниць уже працюють швачками на підприємствах міста.
Завдяки чотиримісячному проєкту, донором якого виступила ГО «Десяте квітня», майже 100 осіб Знамʼянської ТГ покращили своє становище на ринку праці.
«Спочатку ми вивчали потреби переселенців, навчали їх створювати спільноти та писати міні гранти. Потім – забезпечували побутовою технікою. А коли люди облаштувалися на новому місці, вони вже мали потребу у розвитку власних здібностей та комунікації з місцевим населенням. Тоді вже реалізували проєкти, де навчали швейній справі та створення локацій для проведення дозвілля – розповіла координаторка проєктів Тетяна Захарчук (на знімку). – Реалізація проєктів дала можливість отримати мінігранти на покращення умов проживання ВПО, як в матеріальному, так і в психологічному напрямках, Були створені умови для комфортної інтеграції ВПО до великої родини Знам’янської та Кропивницької громад».
Катерина МАТКО.
Фото надано автором.