У його рамках з нагоди Дня Незалежності у Митрополичому будинку представлено сім масштабних полотен народного художника Володимира Козюка. Через образ юної дівчини в національних строях різних регіонів митець розповідає про історію України — зокрема центральних, південно-східних та північно-східних земель, Таврію, Поділля, Галичину й Карпатський край.

Володимир Козюк зазначає, що робота над цим мистецьким циклом, від задуму до втілення ідеї в життя, тривала 30 років.

«Я дивлюся на ці роботи і розумію, що в час, коли нам так болить, коли наші серця ятрять кров’ю, нам так потрібно опертя. Нам потрібно щось, що допоможе знову випрямитися, підняти голови та впевнено, захищаючи себе, переконати світ, що він має стояти поряд із нами. Я переконана, що вашим проєктом вам теж вдаватиметься це робити», — каже голова Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Виконувач обов’язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв зауважив, що образ дівчини на полотнах — це символ того, що «Україна дуже молода за духом, але має надзвичайно великий та потужний потенціал, який буде втілений надалі».

За словами викладачки образотворчого мистецтва Одеської державної академії будівництва та архітектури Євгенії Божко, яка разом із студентками Ольгою Тяжеловою та Валеріє Кузьменко працювала над проектом, моделі не є конкретними людьми — це збірний образ, прототипи представниць різних регіонів України.

«Від мізинського браслета доби палеоліту до етнографічних предметів XX століття — це все наша історія, за якою стоять люди. Вона сформувала нашу ідентичність, яку ворог хоче знищити. Але представлені сьогодні роботи висвітлюють усе наше історичне багатство й засвідчують, що українці мають міцне коріння та потужну платформу для майбутнього розвитку України», — наголошує науковий керівник проєкту етнограф Віктор Косаківський.

Серед організаторів проєкту — Національний заповідник «Софія Київська», Національний музей народної архітектури та побуту України, ГО «Кращий художник», ГО «У серці з Україною».

У Будинку митрополита також проходить виставка військових фотографів-документалістів Влади й Костянтина Ліберових, презентована в межах фестивалю Boquet Kyiv Stage. З перших днів повномасштабного вторгнення Ліберови працюють у найгарячіших точках, на лінії вогню, фіксуючи «жорстоку надлюдську реальність війни». «Якщо ти став документалістом, ти 
маєш усе знімати, бо інакше навіть з боку ворога це може потім розглядатись, нібито цього ніколи не було», — наголошують Влада 
й Костянтин Ліберови.

«Емоційні і чесні фото авторів є важливим документальним свідченням злочинів рф проти українського народу», — зазначають організатори виставки, яка триватиме в Софії Київській до 17 вересня.