Про перспективні напрями розвитку України нині й після нашої Перемоги, а також про можливе волевиявлення в умовах воєнного стану говорив Президент України Володимир Зеленський із журналісткою Наталією Мосейчук.
Вибори. Вибори в Україні в умовах воєнного стану можливі лише у разі забезпечення змоги реалізувати право голосу для всіх громадян, зокрема військовослужбовців та вимушених переселенців за кордоном; також має бути забезпечено фінансування та присутність іноземних спостерігачів на виборчих дільницях на передовій. Про це заявив Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю журналістці Наталії Мосейчук.
«Для нас потрібен кожен голос. Ми не зможемо для самих себе сказати, що це дуже демократично проведено. Нам потрібен легітимний вибір. Щоб цей вибір був зроблений суспільством.
Щоб це не роз’єднало наших людей. Щоб військові могли проголосувати. Вони захищають сьогодні цю демократію, і не дати їм цієї можливості через війну — це нечесно. Я був проти виборів тільки через це», — сказав глава держави, коментуючи питання можливості організації та проведення волевиявлення в умовах воєнного стану.
Президент також зазначив, що другим аспектом можливого проведення виборів під час війни є питання фінансування, якого бракує. Володимир Зеленський розповів, що обговорював цю тему з американським політиком-республіканцем Ліндсі Гремом.
«Я йому сказав: якщо США разом із Європою дадуть нам фінансову підтримку... Вибачте, проводити вибори в кредит я не буду, забирати гроші зі зброї і давати їх на вибори також не буду.
Але якщо ви мені дасте цю фінансову підтримку, якщо парламентарії зрозуміють, що нам це потрібно зробити, давайте тоді змінювати швидко законодавство і, найголовніше, давайте ризикувати тоді разом», — зазначив Володимир Зеленський.
Окремо глава держави акцентував на організації роботи виборчих дільниць, присутності спостерігачів, зокрема іноземних.
«Спостерігачі повинні бути в окопах. Я йому сказав: ми з вами маємо відправити спостерігачів на передову, щоб у нас були вибори для нас і для всього світу легітимними. І це абсолютно справедливо», — розповів Володимир Зеленський.
Він нагадав, що значна кількість українців нині перебуває за кордоном, зокрема в країнах ЄС, і для забезпечення їхнього волевиявлення також потрібні значні ресурси та дільниці, яких Україна в такій кількості не має.
«Тут нам повинні допомогти в Європі, тому що українці сьогодні переважно в Європейському Союзі. Там треба відкривати дільниці, щоб люди прийшли. 7 мільйонів повинні проголосувати», — сказав Президент.
Глава держави наголосив, що не тримається за владу і хотів би провести волевиявлення. Але мають бути забезпечені права всіх виборців.
Безпековий напрям. Президент України Володимир Зеленський переконаний, що одним із перспективних напрямів розвитку України нині і після нашої Перемоги будуть виробництва, пов’язані з безпекою та безпековими технологіями.
«Можливості в Україні великі: від технологій до агропромислового комплексу. Нині новий напрям, у якому ми номер один, — це безпековий напрям», — зазначив глава держави, відповідаючи на запитання, як він бачить економічний розвиток нашої країни та залучення інвесторів.
Президент розповів, що Україна відгукнулася на запит партнерів щодо проведення форуму в галузі military tech, який відбудеться саме в нашій країні у жовтні. За його словами, форум мають намір відвідати багато підприємств — провідних представників галузі з різних країн та континентів. Володимир Зеленський не виключив можливості підписання контрактів під час цього заходу.
Глава держави наголосив: Україна відкрита для партнерів та інвесторів, і кожен із них може зайняти свою нішу й одержати підтримку держави.
Крім того, як зазначив Президент, Україна вже відродила лінії оборонно-промислового комплексу та виготовляє низку устаткування натовського зразка.
«Думаю, в цьому напрямі — military tech, у діджитал — ми в цьому напрямі будемо номер один. Принаймні на Європейському континенті», — розповів глава держави.
Крім того, на підприємствах «Укроборонпрому» запущено кілька програм, зокрема ракетних.
Володимир Зеленський зазначив, що нині Україна виробляє «Нептуни», «Стугни», «Корсари», і обсяги цього виробництва значно зростають.
Також, за словами глави держави, Україна налагодила виробництво артилерії натовського зразка.
«Її ніколи не було в Україні й не мало бути, але ми змогли домовитися. В нас є вітчизняна артилерія, яка сьогодні на полі бою. Яка 155-го калібру, якої ніколи не було. У нас тепер уже виробництво, і виробництво не однієї системи, а виробництво системне. Цього поки що мало, дуже мало для фронту, але це вже в рази більше, ніж було», — сказав він і додав, що виробництво багатьох речей потребує обговорення з партнерами для отримання технологічних дозволів. Водночас Володимир Зеленський запевнив, що партнери не забороняють нам розвивати ті чи інші оборонні напрями, а навпаки — надають підтримку.
Глава держави також нагадав про налагодження виробництва великої кількості дронів, яке розвивається, та висловив думку, що потрібен розвиток не лише державного виробництва, а й приватного.
Він висловив переконання, що після Перемоги в Україну прийде багато технологій та інвестицій.
Фото president.gov.ua.