«Ювелір», Віталій Лапінський, Володимир Данилюк, Юрій.
За різними оцінками тут зосереджено до 100 тисяч рашистів і багато броньованої техніки. Підрозділ ППО 32-ї бригади веде боротьбу з ворожими безпілотниками, здебільшого «Ланцетами» і «Орланами».
Командир зенітної ракетно-артилерійської батареї 32-ї окремої механізованої бригади старший лейтенант Ярослав (на знімку) каже: «Ефективність нашої бойової роботи, звісно, залежить від озброєння, яке в нас є. Переважно збиваємо «Ланцети», які намагаються знищити нашу артилерію. На локаторі його не видно, тільки візуально можна відслідкувати. Збити можна стрілецькою зброєю чи зенітними установками. «Ланцет» іде ярами, а потім чітко під 90 градусів робить удар». Ярослав навчався на військовій кафедрі Чернігівської політехніки на артилериста. Потім перекваліфікувався. На війну пішов добровольцем, 24 лютого 2022 року вже був у військкоматі.
У лісі схована зенітна кулеметна установка. Бійці живуть на тимчасовій точці в наметах. Ніби туристичний табір, якщо забути, що тут стріляють.
Озброєні зенітною кулеметною установкою ЗПУ-2, калібр 14,5 мм. Командира відділення з позивним «Ювелір» (на знімку) призвали у січні 2023 року. Він працював ювеліром на Київському ювелірному заводі, потім у приватній фірмі, загального стажу 20 років. «Збиваємо потроху. Ворожі безпілотники шукають наше місце розташування. Тому треба так збити, щоб він тебе не побачив. Інакше одразу піде відповідь на ураження», — каже «Ювелір».
Юрій — солдат-навідник (на знімку). У перший день повномасштабного вторгнення одразу пішов у військкомат і одразу на війну. Воював на Чернігівщині, на Донеччині, ну а зараз у 32-й бригаді. Був у піхоті. Перевівся у цю бригаду, пройшов підготовку, став зенітником.
Володимир Данилюк — із Києва. Батько — військовик, полковник. Володимир розповідає, що їздили сім’єю по всьому колишньому снд. «Маю 5 братів. Як прийшла повістка в січні цього року, то зі старшим братом і пішли на війну. Брат Григорій теж у цій бригаді в аеророзвідці».
Віталій Лапінський — водій машини — теж служить із перших днів великої війни. Земляк Тараса Шевченка, 52 роки. Строкову службу проходив у ракетних військах.
Фото автора.