Ляльки-мотанки зі снайперськими гвинтівками, голуби миру у віночках із польових квітів, синьо-жовтий рай, у якому немає війни, вибухів і смертей, а є син і мати, — це лише невелика частина дитячих малюнків на бронеплитах, створених у межах мистецького конкурсу «ArtArmor Діти UA». Картини його переможців, сповнені щирої віри у Перемогу, представлені на виставці, що відкрилася у Національному музеї історії України у Другій світовій війні.

Народний депутат, ініціатор проєкту та співзасновник Благодійного фонду «Україна для героїв» Олександр Ковальчук зазначив, що у конкурсі взяли участь майже 150 дітей віком від 12 до 15 років із 20 областей. Кожен з юних художників намалював картину на тему «Героям слава». Десятеро з них стали переможцями. Вони перенесли свої малюнки на бронеплити, що врятували життя бійцям ЗСУ.

Відкриваючи виставку, парламентарій наголосив: «З нами сьогодні лише ті, хто посів призові місця. Ми отримали велику кількість бронеплит з передової і передали дітям. Тут і відбулася хімія: коли дитина бере в руки щось з війни, щось, що було на живій людині, що врятувало їй життя, і на цій плиті створює малюнок».

Олександр Ковальчук переконаний, що мистецтво — це потужна зброя проти ворога. Своєю участю у конкурсі діти демонструють любов до рідної країни, яка виборює свою незалежність і свободу, та підтримку Збройних Сил України.

«Надзвичайно цікавий і дуже актуальний проєкт «ArtArmor» поєднує, здавалося б, непоєднувані речі: мистецтво, щось перемагаюче, світле, і водночас сумне, чим є військова амуніція — захисні бронеплити. Я маю честь бути знайомим з результатами попередніх етапів і загалом розвитком проєкту. І мені здається, що цей проєкт не має закінчуватися ще дуже-дуже довго. Навіть після нашої Перемоги — задля вшанування пам’яті загиблих та розуміння того, завдяки чому і кому залишилися ті, хто вижив. Це дуже важливий наратив для виховання українців майбутнього», — заявив під час презентації виставки т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

Фото надано автором.