Про це повідомила Перший віцепрем’єр-міністр України — міністр економіки Юлія Свириденко.
«Урядова грантова програма «єРобота», спрямована на підтримку малого й середнього бізнесу, працює вже понад рік, і за цей час 7 000 підприємців отримали гранти на започаткування чи розширення своєї справи. Загалом держава інвестувала в розвиток підприємництва через гранти вже 4,7 млрд грн. Це інвестиції не лише в активізацію бізнесу — відкрито нові компанії, діючі збільшили обсяги виробництва й опановують інші напрями — але це ще й понад 20 тисяч нових робочих місць для українців у цих компаніях», — зазначила Юлія Свириденко.
За словами посадовиці, з початку запуску проєкту «єРобота» у липні 2022 року:
— за програмою «Власна справа» видано 6328 мікрогрантів на 1,5 млрд грн;
— на розвиток переробних підприємств видано 485 грантів на 2,8 млрд грн;
— на садівництво та розвиток тепличного господарства видано 110 грантів на 428 млн грн.
Подати заявку на отримання гранту можуть і діючі підприємці, і люди, котрі не мають досвіду ведення бізнесу. Заяви подаються через портал «Дія» разом з бізнес-планом. Обов’язковою умовою отримання гранту є створення нових робочих місць — від 1—2 при наданні мікрогранту до кількох десятків при наданні грантів за іншими програмами. Грантові кошти повертаються державі у вигляді сплачених податків і зборів у процесі діяльності підприємства впродовж трьох років.
Експерти Інституту досліджень авторинку проаналізували статистику реєстрацій транспортних засобів у серпні 2023 року, описали динаміку ринку та визначили, які легковики мають найбільшу популярність.
Як свідчать результати дослідження, у серпні співгромадяни придбали 6 тисяч нових легкових автівок. Це на 46,7% більше, ніж у серпні минулого року, і на 13,3% більше, ніж у липні 2023-го. Такий показник виявився рекордним не лише за останні 12 місяців, а й з часів повномасштабного вторгнення. Тож ринок нових авто в Україні поступово відновлюється та зростає, проте до показників, які були до 24 лютого 2022 року, ще далеко: тоді в середньому продавали майже 10 тисяч легковиків щомісяця.
Обласна програма «Нова оселя», що діє на Київщині, передбачає забезпечення новим житлом мешканців регіону, які втратили свої домівки внаслідок повномасштабної агресії рф. Нині в її рамках нові квартири вже отримали 42 сім’ї з Київщини. Ключі від 31 квартири вручили на початку року, ще 11 — у серпні.
Про реалізацію програми розповів на брифінгу директор департаменту містобудування та архітектури Київської ОВА Ярослав Янович.
«За соціальною програмою «Нова оселя» передбачено викуп готових квартир у забудовників. Списки родин, які беруть участь у програмі, формують територіальні громади на підставі затверджених виконавчими комітетами органів місцевого самоврядування реєстрів сімей, виходячи з місця розташування та площі втраченого майна, кількості мешканців квартири разом із неповнолітніми, а також обтяжуючих обставин, які впливають на добробут родини, з урахуванням наявних пропозицій від забудовників», — повідомив посадовець.
Ярослав Янович зазначив, що власниками нових осель за програмою можуть стати ті, чиє житло неможливо відновити шляхом поточного, капітального ремонту чи реконструкції або ж це є економічно недоцільним.
Нові квартири отримали родини з Бишівської, Бородянської, Бучанської, Васильківської, Гостомельської, Дмитрівської, Іванківської, Ірпінської та Макарівської громад. Це багатодітні сім’ї та сім’ї з дітьми й вагітними жінками; родини, що мають чоловіків, які перебувають у лавах ЗСУ, російському полоні; сім’ї, які втратили рідних через вторгнення російської федерації в Україну.
Нові помешкання розташовані у Броварах, Богуславі, Борисполі, Ірпені та Макарові. Квартири мають від однієї до п’яти кімнат.
«Програма «Нова оселя» продовжує працювати. Цього року в планах придбати ще 14—16 квартир. Ми робимо все можливе, щоб якомога більше сімей повернули те, що в них забрала війна», — наголосив директор департаменту містобудування та архітектури.
На Київщині загалом через дії російських окупантів пошкоджені понад 24,5 тис. житлових об’єктів. Сьогодні ведуться активні роботи з відбудови і приватних, і багатоквартирних будинків.