Про це поінформував голова Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду. На своїй сторінці в Фейсбуці парламентарій підбив підсумки робочого візиту, який відбувся у межах комітетських слухань. За його словами, йдеться про підприємства, які за європейськими стандартами вирощують ріпак, пшеницю, сою, кукурудзу, цукровий буряк.

«Під час повномасштабного вторгнення тут збудували та запустили новий борошномельний комплекс, оснащений обладнанням швейцарського виробника, — йдеться у повідомленні. — Цей тип виробництва дає змогу виготовляти різні рецептури борошна. Нове виробництво — нові робочі місця, а це завжди позитивна складова для розвитку регіону».

Нині Україна переживає складнощі з експортом, зазначає народний депутат. Тож ці підприємства змушені будувати логістику з нуля. Тепер вони займаються розбудовою сухого порту на колії європейського зразка. «Звісно, що розбудова такої інфраструктури потребує значних коштів, тож вони шукають можливості залучення партнерів до такого масштабного проєкту, — повідомляє Олександр Гайду. — Наш комітет підготував до другого читання законопроект № 8025, що має стати в пригоді для зведення та розвитку сухопутної логістики. Та найголовніше, що держава зможе сприяти залученню до таких проєктів іноземних інвесторів».

Парламентарій висловив сподівання на те, що коли законопроект ухвалять, прикладів розбудови сухопутних коридорів у агросекторі побільшає. «Підприємства, на яких ми побували з членами аграрного комітету, ще раз доводять: нас не зламати, — каже він. — Наш бізнес не тільки підлаштовується під усі виклики часу, а й розвивається та нарощує потужності».

Вл. інф.