Саме відкриття декларацій, на її переконання, не перемога над корупцією, а тільки сприяння громадському контролю чиновників. Усі інші контролери цей доступ мали і так, адже Верховна Рада відкрила всі реєстри і дозволила отримувати інформацію з банків, лише без публічного оприлюднення. «І абсолютно зрозуміло, чому він необхідний: адже саме завдяки розслідуванням журналістів і громадських активістів ми довідалися про абсолютно ганебні історії — абсолютно безвідповідальних представників влади. І тільки справедливе та невідворотне покарання, може, змусить інших думати, якщо цю функцію не виконують совість і сумління», — зазначила віцеспікерка.
Загалом, додала Олена Кондратюк, варто вже всім зрозуміти і призвичаїтися до того, що Україна на шляху до вступу в ЄС так чи інакше стане державою з нульовою толерантністю до корупції в суспільстві. Бо у наших людей, які багато чим жертвують для того, щоб Україна вистояла у війні з російським агресором і повернулася в європейський дім, був, є і буде величезний запит на справедливість. А вимоги до доброчесності, відкритості, підзвітності та прозорості тих, хто перебуває на різних щаблях влади, за словами заступниці глави парламенту, нерозривно пов’язані із задоволенням цього суспільного запиту: «І ти або будеш відповідати цим вимогам, або ні».
«Але просто відкритість декларацій точно не є панацеєю. З причетними до корупції треба якраз ефективно боротися всією наявною антикорупційною в країні інфраструктурою, яка фінансується коштом платників податків на мільярди гривень щорічно. Як ці структури працюють — це вже питання... Як свідчить та ж соціологія, більшість українців їм не довіряє. То ж зрозуміло, що могли б працювати значно краще!» — резюмувала заступниця Голови Верховної Ради України.
Фото зі сторінки Олени Кондратюк у Фейсбуці.