Влада суголосна в думці про те, що його необхідно створити в максимально короткі терміни.
«Це має бути одне з визначальних меморіальних місць в Україні», — наголошується на сайті Інституту національної пам’яті. Формування такого простору, на думку істориків, у майбутньому впливатиме на національну пам’ять та навіть ідентичність.
А поки що своєрідні «Стіни плачу», символи віри та надії, з’являються в кожному місті нашої країни. Людям потрібні місця, куди вони можуть прийти зі своїм жалем та горем, місця, де можна оплакати Героїв, осмислити їх подвиг і надихнутися звитягою.
Цей знімок, наприклад, із Меморіального об’єкта «Стіна пам’яті Героїв», нещодавно відкритого в середмісті Вінниці на площі Тараса Шевченка.
Меморіальний об'єкт «Стіна пам'яті Героїв» створили у середмісті Вінниці на площі Тараса Шевченка. Він розташований поряд зі скульптурною композицією, де постать молодого Кобзаря відтворена разом з дітьми. І поет, і нинішні Герої боролися за рідну Україну — в цьому дух символізму, що витає над площею. «Для мене тепер це святе місце», — каже одна з жінок, торкаючись рукою фотографії з дорогим їй обличчям. Жінка при надії. Її новонароджене немовля татусь не зможе взяти на руки, він, нацгвардієць, віддав своє життя за рідну землю, захищаючи її від навали російського агресора.
Світлини полеглих поділені на роди військ, в яких служили захисники країни. Є тут також портрети Героїв Небесної Сотні і тих, хто загинув у боях у період АТО / ООС, вони відображаються в електронному форматі на інтерактивній дошці. Їм присвячено пам'ятний знак у формі тризуба. Його виготовили ще до великої війни. Раніше стояв на Європейській площі. Тепер цей знак доповнив меморіал «Стіна пам'яті». Привертає увагу колона з цільного граніту, її висота три метри, а на вершині — дзвін. Тривожні звуки линутимуть над площею у день вшанування пам'яті когось з полеглих захисників, а також відзначення важливих дат у житті країни і міста.
Навпроти створили невеликий сквер, який назвали «Мамина колиска». Як розповіли у прес-службі Вінницької міськради, департаментом культури розроблено церемоніал вшанування пам'яті й прощання з полеглими земляками. Його проводитимуть під час важливих державних свят, а також пам'ятних дат у житті міської громади.
Реконструювали площу з метою створення меморіалу пам'яті, зазначають у міськраді. На закупівлю необхідних матеріалів і виконання усіх робіт витратили з бюджету громади 7,8 мільйона гривень.
Фото з відкритих джерел.