Нещодавно п’ять бібліотек, де або є власні укриття або вони розташовані поруч, отримали ще 250 новеньких книжок. Бюджетні кошти не використовуються. Ще три бібліотеки, які перебувають під опікою проєкту, укриттів не мають і чекають, коли їх облаштують поблизу. Вони отримають літературу тоді, коли відкриються.
Як розповів депутат, дорослим важко переносити війну — вибухи, страхи, які сам переживає індивідуально. А як це переживають діти, ми до кінця навіть не знаємо. Як потім це позначиться на їхній психіці, здоров’ї, подальшому житті. Побачимо, коли це вже станеться. Тому зараз потрібно забезпечити для дітей нормальність — хоча б таку, яку можемо.
«І доступ до книжок — хороша можливість для цього. Ще до вторгнення ми змогли передати до бібліотек на лівому березі Дніпра майже сімсот книжок. Це українські та іноземні автори у гарних якісних виданнях. Зараз передаємо ще 250 книжок. Там, де немає жодної публічної бібліотеки, як у Самарівці, ми передали книги до шкільної. І діти там можуть взяти не тільки підручники. Також спеціально з департаментом освіти міськради ми підібрали низку книжок для позашкільного читання. Країна, яка читає, має перемогти ту, яка дивиться телевізор», — вважає Дмитро Кисилевський.
Він зазначає, що на його окрузі є дуже віддалені мікрорайони. І серед мешканців не всі олігархи.
«Книжки коштують чимало — і 250 гривень, і 500. Тому не кожна родина може дозволити собі хорошу бібліотеку. А діти заслуговують на те, щоб їм було, де цю книжку взяти. Тому ходіть до бібліотек та читайте», — закликає Дмитро Кисилевський.
Дніпропетровська область.