«У доступній формі з елементами гри та дослідження діти дізналися про основні теорії розподілу влади, функції та особливості роботи Верховної Ради України, діяльність народних депутатів України та їхню законодавчу діяльність. Дякуємо адміністрації закладу та Освітньому центру Верховної Ради України за ініціативу та співпрацю у вихованні свідомих громадян України», — повідомили в управлінні освіти і науки Ірпінської міської ради.

Ірпінський ліцей № 2 є осередком Всеукраїнської мережі парламентської освіти. Уже понад 20 років заклад спеціалізується на поглибленому вивченні право-
знавства.

З 2016 року заклад є активним учасником програми підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», яка покликана змінити українську школу, щоб вона виховувала активних і відповідальних громадян, які поважають права людини.

Керівниця Освітнього центру Верховної Ради України Олена КОСТИНЮК:

«Війна змінила все, що було звичним у нашому житті. Так, нам довелося шукати нові формати парламентсько-просвітницьких заходів. Від початку повномасштабного вторгнення ми працювали в онлайн-форматі, але зараз розуміємо, наскільки важливим є живе спілкування під час навчання, тому розробили програму виїзних уроків для школярів різних вікових груп: від молодших до старших класів. На жаль, нашим дітям довелося дізнатися, що таке війна. Проте вона, безперечно, закінчиться, і їм потрібно продовжувати думати про майбутнє, вчитися, обирати професію, бути активними громадянами. Ми провели відкриті уроки в Ірпені, Бучі та Броварах — це було неймовірно, адже діти виявляли високу активність під час наших зустрічей, які включали і заняття творчістю, і ліпку із пластиліну макета Парламенту України — а в процесі розповідали про українське законодавство, говорили про функції Верховної Ради України, законотворчу діяльність, роботу народних депутатів та їхні обов’язки».