Оскільки є спеціальні категорії декларантів – військові, полонені, люди, які на окупованих територіях або постійно працюють на території ведення бойових дій, – чиї декларації вже наявні в системі, але їх необхідно вилучити з публічного доступу для гарантування безпеки таких осіб.
Про це розповіла народна депутатка, Голова парламентського Комітету з питань антикорупційної політики Анастасія Радіна.
«У НАЗК є два місяці на те, щоб закрити доступ до декларацій спеціальних категорій суб’єктів, а решту декларацій, зокрема депутатів, топчиновників, відкрити в тому обсязі, в якому вони були відкриті до повномасштабної війни. Далі ми побачимо весь масив декларацій, які є в реєстрі, за всі роки й усіх осіб, які зобов’язані подавати декларації, крім особливих категорій. Усі зобов’язані подати декларації до 31 січня 2024 року за попередні роки й до 31 березня 2024-го за цей рік», – пояснила парламентарійка.
Вона підкреслила, що з моменту набуття чинності законом також відновлюється повноваження НАЗК щодо перевірки декларацій.
«Ми говоримо не тільки про обов’язок подати декларацію, не тільки про суспільний контроль, а ми також говоримо, що в повному обсязі відновлюється механізм державного і правоохоронного контролю за статками чиновників», – зазначила народна депутатка.
Також вона додала, що після вето Президента Володимира Зеленського більше парламентаріїв усвідомили необхідність відкритості реєстру декларацій, тому проголосували за пропозицію глави держави відкрити реєстр відразу.
«Тут треба подякувати Президенту, а також більш як 83 тисячам людей, які підписали петицію щодо відновлення публічного доступу до реєстру декларацій. У народу є запит на суспільний контроль, адже це частина суспільного договору. Коли обирали цей склад Верховної Ради, коли призначали посадовців, то частиною суспільного договору було те, що ми покажемо людям свої статки й доведемо, що не відбувається збагачення за рахунок бюджетних коштів. Я дуже рада, що парламент виконав свою частину суспільної домовленості», – підсумувала Анастасія Радіна.