Цього року головними нашими донорами для покриття дефіциту були США, МВФ та ЄС. Зараз тривають перемовини з ними для продовження підтримки.
Про це розповіла народна депутатка, членкиня парламентського Комітету із питань бюджету Леся Забуранна.
«Україна сподівається на подальшу послідовну допомогу з боку наших партнерів. Зараз ми говоримо, що дефіцит бюджету наступного року буде на рівні близько 43 млрд дол. Ми сподіваємося, що близько 14 млрд становитиме допомога США, розраховуємо на співпрацю з МВФ, бо виконали його основні вимоги, а також віримо в подальшу співпрацю з Європейським Союзом, який цього року надав нам 18 млрд для покриття дефіциту. Ці гроші в першу чергу йдуть на покриття захищених статей видатків – соціальних виплат», - зазначила парламентарій.
Вона також прокоментувала переспрямування військового ПДФО з місцевих бюджетів у державний бюджет для фінансування сфери оборони.
«Зростання надходжень від ПДФО на місцях сталося за рахунок підвищення зарплат військових, внаслідок чого у деяких громадах бюджети стали значно більші, ніж у довоєнний час. На превеликий жаль, ці кошти витрачалися не цільовим чином. Тому Мінфін виступив з ініціативою, щоб ПДФО, які сплачують військові, йшли на військову галузь – закупівлю та виготовлення вітчизняної зброї. Водночас ми не забуваємо про інтереси громад, бо серед них є ті, що справді дбають про військові частини, ВПО», - наголосила народна депутатка.
За її словами, у цьому випадку вирішенням є дотації та субвенції на підтримку повноцінного та ефективного функціонування громад, і зараз триває перемовний процес щодо пошуку оптимального механізму.
«Нам важливо досягти балансу: з одного боку – усунути всі можливості зловживання коштами на місцях, а з іншого не забрати у громад можливість ефективно дбати про військових і внутрішньо переміщених осіб, де це потрібно», - підсумувала Леся Забуранна.
Прес-служба Апарату Верховної Ради України