Її унікальність не лише в матеріалі, з якого вона зроблена, а й у розмірі — довжина із заходу на схід майже 58 метрів, з півночі на південь — 44 метри. На карті позначено острів Зміїний, відомий тепер у всьому світі завдяки крилатій фразі українського прикордонника, який у відповідь рашистам на вимогу скласти зброю і здатися в полон, вказав напрямок руху, який у перекладі на літературну мову означає «окупанти, пішли геть».
Витвір, презентований у дворі одного з навчальних закладів, внесено до Національного реєстру рекордів України як «Найбільша мапа України з маскувальних сіток».
«Цей рекорд важливий не тільки своїми розмірами, а тією ідеєю, яку він несе світу. Маскувальна сітка, яка закрила всю Україну, наших захисників, усіх нас», — каже керівниця реєстру Лана Вєтрова.
Після реєстрації рекорду та фотосесії на тлі мапи її розділили на окремі сітки, які волонтери столичної благодійної організації «Фонд суспільної допомоги» найближчим часом передадуть військовим. Керівник волонтерського центру Андрій Каменський зазначив, що волонтери, серед яких є й переселенці, за півтора року виготовили понад 80 тисяч квадратних метрів маскувальних сіток, а ще тисячі окопних перископів та багато чого потрібного на передовій.
Унікальні мапи нашої держави — вишиті — представлено на виставці у Публічній бібліотеці Бучі. Над цими картами працювало 140 майстринь. Перше вишите панно майстрині створили ще два роки тому. Тоді до проєкту долучилися 70 жінок. Після повномасштабного вторгнення росії вони повернулися до роботи і вишили ще одну карту соборної неподільної України.
«Проєкт «Art Map Ukraine» об’єднав мисткинь з усієї України, зокрема і з тимчасово окупованих територій», — наголошують у Бучанській міськраді.
За словами учасниці проєкту Ольги Лавренчук, на цій карті кожна деталь має значення. Більшість вишитих символів — це обереги для рідних, які боронять Україну, для ЗСУ. На мапі можна розгледіти емблему Національної гвардії, пса Патрона, матір, яка, наче янгол, захищає дитину від ракети, легендарного півника з Бородянки.
У Бучі, на пошкоджених окупантами будинках, що в мікрорайоні Склозаводський, волонтери із США BANDIT, John Ashbaugh та Tristan George створили два мурали. Перший — «Портрет дівчини», другий — «Питання часу».
Обидва мурали — символи стійкості українців у війні з абсолютним злом — російською агресивною імперією.
Фото з відкритих джерел.