«Сильна взаємопідтримка — як фізична, так і моральна — додає кожному впевненості та віри у власні сили. З’являється довіра, бажання бути у групі, розуміння, що ти не самотній і що інші люди також мають схожі переживання», — зауважив народний депутат, додавши, що деякі захисники втратили кінцівки на цій війні, але не втратили сили духу.

«Вони заново вчаться жити повноцінним життям і долати нові виклики спільно з рідними людьми. Хтось із них уже займався спортом і після поранень відкриває в собі можливості бути активним і спортивним. Хтось уперше бере весло в руки і здобуває нові навички, вміння і знання, змінює в собі «Я не зможу» на «Я можу все», — констатував народний депутат.

До того ж привітна, позитивна атмосфера сприяє швидшій адаптації до цивільного життя та сприйняття себе нового.

Наразі програма соціального відновлення ветеранів, окрім надання фахової психологічної допомоги, передбачає низку активностей і практик: заняття в басейні, масаж, групові фізичні тренування, іпотерапія, спелеотерапія, арттерапія, глинотерапія тощо. Ветерани проходять програму спільно зі своєю родиною — дружинами, дітьми, іншими найближчими родичами. За рахунок залучення на реалізацію програми приватних коштів стартував також пілотний проект щодо діючих військовослужбовців.

Вл. інф.