Про це повідомила його голова, народна депутатка Роксолана Підласа.
Законопроєктом пропонується збільшити видатки цьогорічного бюджету на 317 млрд грн, з яких майже 303 млрд грн пропонується спрямувати на потреби оборони. Зокрема:
на 195,7 млрд грн зростуть видатки на ЗСУ,
39,7 млрд грн – Національної гвардії,
20,4 млрд грн – Державної прикордонної служби,
19 млрд грн – Національної поліції,
13,2 млрд грн – закупівлі та модернізації військової техніки та озброєння ЗСУ,
4,4 млрд грн – Мінстратегпрому на виробництво в Україні зброї та боєприпасів,
4,2 млрд грн – СБУ,
2,5 млрд грн – ГУР МО,
2,1 млрд грн – Державної спеціальної служби транспорту Міноборони.
Також на 570,2 млн грн буде збільшено видатки на Держспецзв'язку, 500,7 млн грн – СЗР, 230,5 млн грн – УДО та на 151 млн – на винагороди курсантам системи МВС.
Окрім цього, пропонується збільшити видатки:
на допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам (+16,5 млрд грн),
на «швидке відновлення» (грант Європейського Союзу) (+5,97 млрд грн).
Також будуть збільшені видатки на:
МЗС, зокрема, для дипломатичних установ в країнах Африки та Аравійського півострова,
супровід України в справах проти росії в Міжнародному суді ООН та Арбітражних трибуналах з морського права (+1,2 млрд грн),
видання шкільних підручників для 5 і 6 класу (+ 552,8 млн грн).
Водночас планується скорочення інших видатків на 11,4 млрд грн, в основному за рахунок зменшення видатків на обслуговування державного боргу (на 10,7 млрд грн).
При опрацюванні законопроекту до другого читання Комітет опрацював понад тисячу пропозицій і поправок до нього, більшість з яких через невідповідність бюджетній методології, предмету регулювання законопроекту, відсутність фінансово-економічного обґрунтування та непідтвердження джерел покриття додаткових видатків пропонується відхилити.
Без зміни загальних показників обсягів доходів, видатків та фінансування Державного бюджету, схвалених у законопроекті на перше читання і визначених Урядом, зокрема, запропоновано:
Скоротити обсяг збільшення видатків (315,4 млн грн) для забезпечення діяльності Бюро економічної безпеки на 95,2 млн грн (до 220 млн грн) і спрямувати вивільнені кошти на соціальний захист громадян, які потрапили у складні життєві обставини програмою, та окремі інші програми, які мають невідкладні потреби до кінця бюджетного періоду;
Передбачити видатки для формування статутного капіталу державного підприємства «Агенція закупівель у сфері оборони» у сумі 27 млн грн, скоригувавши на цю суму видатки Міноборони.
Крім того, Комітет пропонує зберегти на кінець 2023 року на рахунках місцевих бюджетів залишки коштів з субвенції, яка надана з кредиту Європейського інвестиційного банку. Це гроші направлені з державного бюджету місцевим бюджетам на проектування, відновлення, будівництво, модернізацію, облаштування, ремонт об'єктів будівництва громадського призначення, соціальної сфери, культурної спадщини, житлово-комунального господарства, інших об'єктів, що мають вплив на життєдіяльність населення, для здійснення відповідних витрат у 2024 році з урахуванням їх цільового призначення.