Наші партнери готові локалізувати свої виробництва в Україні й ділитися технологіями, а Україна надає унікальні майданчики для застосування розробок у реальних умовах.
Про це сказав заступник Голови Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, голова постійної делегації України в ПА НАТО Єгор Чернєв.
«На сьогодні, до співпраці готові вже 38 компаній із 19 країн світу. Це означає, що ми матимемо доступ до технологій наших партнерів, а це збагатить наш ВПК й розширить номенклатуру виробництв, водночас інші країни матимуть можливість виробляти й випробовувати своє озброєння в реальних умовах», — зазначив політик.
За його словами, упродовж останнього десятиліття ті оборонні індустрії, які виробляли озброєння в розвинених країнах, робили це з певним розумінням, якою може бути війна майбутнього. І в Україні деякі воєнні доктрини вже продемонстрували свою недієздатність.
«Ми бачимо, що у сучасній війні зменшується роль тактичної авіації або бронетехніки. Ефективними є далекобійне артилерійське озброєння, використовуються БПЛА-камікадзе, зростає роль РЕБів, дронів, супутникової розвідки тощо. Суттєво зміщуються акценти, тож Україна сьогодні є магнітом військових технологій, які можна використовувати у реальному часі у реальних бойових діях, а це найкраща реклама для будь-якої компанії-виробника озброєнь», — упевнений парламентарій.
Він наголосив, що наша держава готова надати всі необхідні умови партнерам, щоб якомога швидше локалізувати виробництво в Україні.
«Я думаю, що із часом до Альянсу приєднається ще більше країн світу, зокрема, з Азії, Південної Америки, адже це ціннісний альянс. Це об’єднання тих держав, які чітко підтримують Україну й готові з нами виробляти те озброєння, яке буде захищати і нас, і їх», — підсумував народний депутат України.