Невідкладна кардіохірургічна допомога, планові медичні послуги, діагностика, консультації, рання реабілітація стали ближчими для мешканців північного регіону області. У його відкритті разом із представниками обласної, районної та міської влади взяв участь народний депутат України Микола Стефанчук.

Обласний серцево-судинний центр залишається єдиним у Хмельницькому госпітальному окрузі закладом, який оснащений високотехнологічним лікувально-діагностичним обладнанням, котре дає змогу надавати високоспеціалізовану кардіологічну та кардіохірургічну допомогу. Щорічно у стаціонарних відділеннях лікується до чотирьох тисяч пацієнтів та надається консультативна допомога ще 45 тисячам мешканців краю. Однак, як свідчать медики, потреба у лікуванні та діагностиці серцево-судинної патології значно більша.

За словами директора центру Андрія Кланци, пріоритетним завданням закладу залишається своєчасна допомога пацієнтам з гострим коронарним синдромом. Щоб наблизити її до хворих з інфарктом міокарда, раніше відповідне відділення було відкрито у Кам’янці-Подільському. Тепер таке ж працюватиме і в Нетішині. Це означає, що в межах 60-90 хвилин пацієнт з гострою серцевою проблемою з найвіддаленіших населених пунктів краю отримає невідкладну допомогу своєчасно. А це тисячі врятованих життів після нападу хвороби.

Цей проєкт вдалося реалізувати спільними зусиллями всіх владних структур регіону, співробітників серцево-судинного центру та Спеціалізованої медико-санітарної частини Нетішина. Було використано фінансовий ресурс обласного, місцевого бюджетів та кошти медзакладу.

— Вік людей із серцево-судинними захворюваннями, на жаль, помітно омолоджується. А ще одна нова сучасна локація дасть можливість мінімізувати всі ризики доставки пацієнтів з гострими кардіологічними станами до медзакладу і своєчасно надати їм необхідну допомогу. Попри всі виклики облрада й надалі сприятиме розвитку медичної галузі Хмельниччини, — пообіцяла під час відкриття відділення голова обласної ради Віолета Лабазюк і вручила медикам подяки облради.

Створення нового відділення стало можливим завдяки співфінансуванню з обласного бюджету та нетішинського міського, котрі виділили по дев’ять мільйонів гривень для придбання мобільної рентгенодіагностичної системи з блоком безперебійного живлення. Це був старт до створення довгоочікуваного реперфузійного центру.

— Це те унікальне обладнання, без якого сучасне оперативне втручання неможливе. Завдяки йому не втрачатиметься дорогоцінний час для порятунку та будуть застосовані сучасні медичні методи, — наголосив перший заступник начальника ОВА Сергій Тюрін. — Але воно нічого не варте без праці медиків. У час війни одні лікарі рятують життя наших бійців на фронті, а інші — виконують це непросте завдання в тилу. Тож усі медики щодня працюють на нашу країну та Перемогу.

Хмельницька область.