Як розповіли в міській раді, конструкції мають сертифікат найвищого класу безпеки. Торік змонтували 36 укриттів різних типів, цьогоріч — ще 22. Також їх встановлюють і за потребами військових.

«Вони бувають декількох різновидів, кожне безпечне для користування. За сприяння Міністерства оборони у 2015 році ми почали виготовляти вироби для військових, а вже на їхній основі розробили укриття для Дніпра.

Навесні цього року державне підприємство, яке має ліцензію та атестат про акредитацію, провело сертифікаційні випробування цієї споруди. За результатами випробувань наші конструкції належать до захисних споруд цивільної оборони. Клас сховища А-2, на що отримали сертифікат відповідності. Це найвищий клас безпеки для споруд, які можна монтувати на поверхні без заглиблення у землю», — зазначив представник заводу-виробника Олег Яницький.

Спочатку в цехах підприємства виготовляють арматурний каркас. Його розміщують у спеціальній формі та заливають високоякісним бетоном. Окремі модулі перевозять на місце і там уже зварюють між собою. У такий спосіб створюють різні за розмірами об’єкти, де одночасно зможуть розміститися від п’яти до півтори сотні людей. Конструкція витримує тиск до сорока тонн на квадратний метр — тому безпечна для військових і цивільних.

«Спочатку деталі укриття за допомогою вантажівок привозять на місце, після цього комунальники зварюють частини між собою. Коли укриття стає повністю монолітним, його починають облаштовувати: встановлюють двері, підключають до електропостачання, монтують лави для комфорту містян. Розміщуємо поруч біотуалет і урни для сміття», — каже начальник управління інфраструктури департаменту благоустрою та інфраструктури міської ради Дмитро Коробов.

У середньому для того, щоб встановити об’єкт, потрібно один-два тижні залежно від його класифікації. Місця для встановлення обираються спільно з Головним архітектурним управлінням так, щоб охопити як паркові зони, так і зупинки громадського транспорту.

«Укриття обирались так, щоб вони були не тільки безпечними, а й органічно вливалися в архітектуру міста, не були яскравими та мали мінімалістичний вигляд. Після завершення всіх робіт з встановлення кожне укриття щоденно прибирають комунальники. Біотуалет обслуговують через день, а двічі на тиждень миють. За потреби всередині приміщення проводять обробку всіх поверхонь для ліквідації неприємного запаху», — підкреслив заступник директора департаменту благоустрою та інфраструктури міської ради Олексій Самілик.

У цьому році у місті планують встановити ще понад півсотні таких укриттів.

Дніпропетровська область.

Фото Дніпровської міської ради.