«Обстріл Грози, як і інші злочини, вчинені росією, не залишаться безкарними. Їх виконавці муситимуть відповісти за свої дії. Франція продовжить надавати сприяння українським судам та Міжнародному кримінальному суду, аби покласти край безкарності за такі злочини» — на цьому наголосив постійний представник Франції при Організації Об’єднаних Націй Ніколя де Рів’єр у понеділок, 9 жовтня, під час засідання Ради Безпеки ООН, скликаного на запит України для обговорення наслідків російських обстрілів села Гроза та інших населених пунктів.

«Постійно порушуючи міжнародне право, росія поглиблює свою ізоляцію. Україна ж схиляє до свого бачення справедливого й тривалого миру дедалі більше країн», — сказав Рів’єр. Він зазначив: «на кону — майбутнє України, а також довіра до нашої організації та повага до принципів колективної безпеки, закріплених у Статуті ООН», цитує Укрінформ.

Французький дипломат запевнив, що країни-партнери і надалі надаватимуть «українському народу гуманітарну, економічну та військову допомогу, необхідну йому для використання свого права на самозахист та збереження свободи».

У свою чергу постійна представниця ЄС при ООН Гедда Самсон заявила: «ЄС продовжить працювати над досягненням якомога ширшої міжнародної підтримки ключових принципів і цілей української Формули миру». «Будь-яка ініціатива стосовно досягнення сталого миру в Україні повинна ґрунтуватися на повній повазі до її незалежності, суверенітету й територіальної цілісності в межах міжнародно визнаних кордонів», — зазначила вона.
Самсон наголосила: «Навмисні удари по цивільних — це воєнний злочин. Усі командири, виконавці та співучасники цих масових злочинів будуть притягнуті до відповідальності». «ЄС залишається рішуче налаштованим притягнути росію до повної відповідальності за її агресію проти України», — запевнила вона.

Справедливе «вирішення війни» полягає в дотриманні на ділі, а не лише на словах базового зобов’язання всіх членів ООН принципам Статуту, включаючи повагу до суверенітету, незалежності та територіальної цілісності країн, зауважила заступниця генсека ООН з політичних питань Розмарі Дікарло. За її словами, станом на 8 жовтня Управління Верховного комісара ООН з прав людини підтвердило, що в результаті війни загинуло 9806 мирних жителів, у тому числі 560 дітей. Ще 17962 цивільні особи дістали поранення, серед них 1196 — діти. «Проте реальні цифри, ймовірно значно вищі, й, на жаль, вони продовжуватимуть зростати, якщо поточні тенденції збережуться.

Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця наголосив, що єдиний спосіб зупинити російські атаки — позбавити рф можливості нападати. Він нагадав, що внаслідок атаки на Грозу одна ракета поховала все село, бо в кожній хаті — одна труна, а в деяких — навіть три-п’ять.

«Ми в Україні добре пам’ятаємо подібні історії про стирання цілих населених пунктів з карти, знищення поселень та вбивство їх жителів. Це сталося 80 років тому, під час вторгнення нацистів в Україну. І зараз російська федерація старанно копіює свій взірець для наслідування — Третій рейх. Вбиваючи людей, намагаючись анексувати території, підживлюючи власні імперські настрої», — наголосив Сергій Кислиця.