Дмитро Лубінець, зокрема, нагадав про нові дані щодо теракту в Оленівці, які оприлюднено у свіжому звіті ООН про права людини в Україні. «Управління Верховного комісара ООН з прав людини зібрало інформацію щодо вибухів у ніч з 28 на 29 липня 2022 року у Волноваській виправній колонії №120 біля Оленівки. Попри те, що вже об 11-й годині російські пропагандисти в казармі знімали відео із начебто фрагментами боєприпасів HIMARS, УВКПЛ у звіті зазначає, що «ступінь пошкоджень стін, стелі, даху та вікон казарми, стан двоярусних ліжок усередині, розміри залишкового кратера та радіус ураження не характерні для ураження боєприпасами HIMARS». До того ж «навіть одна ракета HIMARS, ймовірно, спричинила б пошкодження та руйнування казарм і прилеглої території значно більшого та серйознішого масштабу. Крім того, свідки розповіли УВКПЛ, що чули численні вибухи», — зазначив Омбудсмен, додавши, що серед нових деталей у звіті зазначається, що «відеозаписи та фотознімки зруйнованих казарм показали точку удару всередині західної стіни та дві можливі точки проникнення через дах.

Хоча точний тип зброї та місце її походження визначити не вдалося, картина структурних пошкоджень виглядає узгодженою з наведеним боєприпасом, який рухався траєкторією зі сходу на захід».

Дмитро Лубінець у своєму виступі наголосив, що росія, продовжуючи криваву війну в Україні, демонструє свій підхід до прав людини. «Він полягає у замилюванні очей світової спільноти своєю ілюзорною «величчю», спонуканні до «миру» ядерним та енергетичним шантажем, створенням екологічних катастроф та зернової кризи», — сказав він, підкресливши, що росія продовжує чинити звірства на українській землі, скидати авіабомби на мирні міста та села, бомбити школи та лікарні, вивозити українських дітей, викрадати цивільних.

«росія, яка досі є членом Ради Безпеки ООН, топче основоположні права людини!», — констатував Уповноважений Верховної Ради України з прав людини та закликав не потурати її діям та не повертати рф місце в Раді ООН з прав людини!

Зазначимо, що російська федерація намагається повернутися до Ради ООН з прав людини після того, як у квітні минулого року країну-агресора було виключено з цього провідного правозахисного органу ООН.

Фото зі сторінки Д. Лубінця у Фейсбуці.