У Комітеті Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування відбулося засідання робочої групи з напрацювання плану заходів для повного приведення законодавства України у відповідність до норм ЄС у сфері охорони здоров’я.

Про це повідомив голова комітету Михайло Радуцький (на знімку) у Фейсбуці.

Народний депутат нагадав, що в 2022 році Верховна Рада ухвалила напрацьований комітетом євроінтеграційний закон № 2469-ІХ «Про лікарські засоби», який вводить в Україні європейські стандарти під час обігу медичних препаратів, імплементує вимоги Директив та Регламентів ЄС.

«У законі ми вказали, що він набуває чинності через 30 місяців після завершення воєнного стану. За цей час уряд та МОЗ мають розробити низку нормативно-правових актів, створити новий незалежний орган, який регулюватиме обіг лікарських засобів, запровадити 2D-кодування упаковок медичних препаратів та багато іншого. Ми впевнені в перемозі України, але ніхто не в змозі назвати її точну дату. Тому МОЗ пропонує встановити конкретні терміни, коли деякі положення закону почнуть діяти», — зауважив парламентарій.

Наприклад, 2D-кодування, яке дасть змогу більш ефективно боротися з фальсифікованими ліками, пропонується запустити з 1 січня 2026 року на добровільних засадах, а з 1 січня 2028 року — зробити обов’язковим.

Водночас положення про скорочення терміну ліцензування виробництва, реєстрації суб’єктів господарювання та належної аптечної практики пропонується запустити з 1 січня 2025 року.

«Також триває дискусія, на базі якого державного органу створювати незалежний орган з обігу лікарських засобів. Серед варіантів: або з нуля, або на базі Державного експертного центру МОЗ, або Держлікслужби. Наразі МОЗ розробило «дорожню карту» запуску нової органу: до 1 січня 2025 року триватиме підготовчий етап. У планах міністерства створити новий орган з нуля, у перспективі — з приєднанням до нього Держлікслужби», — повідомив М. Радуцький, додавши, що всі ці питання вкрай важливі для медичної галузі.

«Наш комітет — це дискусійна платформа, де ми разом з усіма стейкхолдерами галузі напрацьовуємо рішення. До наступного засідання робочої групи очікуємо на узгоджену позицію українських та європейських асоціацій, державних органів щодо термінів набуття чинності положень закону», — констатував він.

Вл. інф.