Ухвалено ряд важливих резолюцій, однак зараз нашій державі треба бути ще активнішою, щоб нагадувати про себе, говорити про наслідки війни, про допомогу нам.
Про це заявила народна депутатка, заступниця голови парламентського Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, членкиня постійної делегації у ПАРЄ Євгенія Кравчук.
«На цій сесії були дебати щодо Ізраїлю, Нагірного Карабаху, Косово. Конфліктів, воєн стає все більше, але це дуже пов’язане із цим ланцюжком зла де, росія відіграє ключову роль. Нам вдалося показати, що війна росії проти України має екзистенційне значення для європейської спільноти й загалом для цивілізованого західного світу», – зазначила парламентарій.
За її словами, важливо те, що ПАРЄ змінила своє рішення від 2010 року, коли назвала Голодомор в Україні просто злочином проти людяності.
«Зараз чітко зафіксовано, що це геноцид, а до країн-членів Ради Європи спрямовано заклик ухвалити аналогічні рішення. Після повномасштабного вторгнення дуже активізувалася ця робота й за цей період уже близько 20 парламентів різних країн світу проголосували за визнання Голодомору геноцидом», - нагадала народна депутатка.
Вона також наголосила, що важливим для України є резолюція ПАРЄ щодо нелегітимності путіна після закінчення його нинішнього президентського терміну та оголошення росії диктатурою.
«ПАРЄ рекомендує урядам країн-членів Ради Європи фактично визнати путіна нелегітимним після 2024 року, за винятком окремих гуманітарних контактів. Це саме той інструмент, яким можуть скористатися наші дипломати, адже ПАРЄ на юридичних фактах довела, що в росії немає змінюваності влади, там є диктатура», – сказала політикиня.
Нагадаємо, що під час останньої сесії Парламентської асамблеї Ради Європи було ухвалено цілу низку важливих для України резолюцій. Зокрема йдеться про визнання Голодомору актом геноциду українського народу, про послідовну підтримку України до її перемоги, а також про визнання влади путіна після 2024 року нелегітимною та про підтримку створення спеціального міжнародного кримінального трибуналу, який притягне російське керівництво до відповідальності.
Прес-служба Апарату Верховної Ради України.