Примножують внесок у цю справу й медичні працівники обласного протипухлинного центру, в якому лікують українських воїнів, вимушених переселенців і тих, хто працює в тилу. Саме тут трудиться В’ячеслав Мороз — знаний на Поділлі та за його межами хірург-онколог, кандидат медичних наук, заслужений лікар України, депутат міської ради двох попередніх скликань, голова групи експертів Департаменту охорони здоров’я Хмельницької обласної військової адміністрації за спеціальністю «Онкологія».

В’ячеслав Мороз з дитинства хотів стати хірургом і здійснив свою мрію. Повагу до лікарської праці, вочевидь, йому прищепила мама Лариси Петрівна — медик за фахом, завідувачка відділення обласної клінічної лікарні.

Після закінчення в 1997 році Вінницького медичного інституту його направили на роботу до Хмельницького обласного онкологічного диспансеру (нині — Хмельницький обласний протипухлинний центр). Попервах було нелегко, але підтримка колег надавала впевненості та сил, операції доводилося проводити щодня: планові, позапланові, екстрені, коли час на порятунок людського життя вимірювався секундами. Талант і працелюбність принесли хірургу-онкологу добру славу, а його пацієнтам — змогу милуватися чудовими сонячними днями й няньчити онуків.

Понад 12 років поспіль В’ячеслав Анатолійович працював в онкодиспансері. Потім його призначили головним лікарем Хмельницької міської поліклініки № 1, а затим — головним лікарем обласного онкодиспансеру. Кращої кандидатури годі було й шукати. Порядний, принциповий, добрий, вимогливий, має організаторський хист, уміє працювати в екстремальних умовах, бачить перспективу. Його серце завше відкрите для тих, хто працює поруч.

Якщо потрібно — горою стане за людину. Водночас непохитний, якщо йдеться про інтереси лікувального закладу.

Завдяки зусиллям В’ячеслава Мороза та його колегам-однодумцям — Миколі Таболі, Тетяні та Василю Закрижевським, Юлії Напольській, Сергію Рибакову, Ігорю Дробнеру, Валерію Поповичу — лікувальний заклад посідає гідне місце серед лідерів у боротьбі з важкою недугою. Тут щорічно лікуються понад 10 тисяч онкохворих, з яких понад п’яти тисячам проводиться оперативне втручання.

Про це довідався, перебуваючи в лікувальному закладі, неодноразово чув від пацієнтів гарні відгуки про кваліфікованих лікарів. Люди в білих халатах тут доброзичливі, милосердні, справжні професіонали. Щоденно в поліклінічне відділення звертаються понад 200 пацієнтів. Лікарі, медичний персонал повністю обстежують їх, призначають лікування. Прийом ведуть не тільки лікарі, завідувачі відділень, а й директор протипухлинного центру В’ячеслав Мороз, його заступник з медичного обслуговування населення Микола Табола. Того дня, коли я відвідав протипухлинний центр, вони прийняли більш як 80 пацієнтів.

Медичний заклад оснащено сучасним обладнанням, одним з найкращих у державі, що дає змогу якісно проводити лікування онкохворих. Останнім часом для протипухлинного центру за рахунок коштів з державного та обласного бюджетів придбано два сучасні апарати УЗД, дефібрилятори, операційні автоматизовані столи, радіохвильовий електрохірургічний апарат, проведено повну комп’ютеризацію в поліклініці та відділеннях. У приміщеннях зроблено ремонти, їх утеплено. Тут працює лінійний прискорювач, придбаний для відділення променевої терапії. Це сучасний європейський апарат для точного влучання в пухлину й збереження здорових тканин, що її оточують. З таким обладнанням працює професійна команда в складі лікарів, медичних фізиків, лаборантів. До слова, такий апарат є не в кожній області.

Попри складні часи місцеві лікарі не втрачають чуйності, сповна виправдовуючи покликання медичного працівника — рятувати людські життя.

На знімку: В’ячеслав Мороз.

Фото автора.