У Комітеті Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів планується зустріч народних депутатів, представників Офісу Президента, Кабінету Міністрів з членами Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна — ЄС, які розпочнуть свою роботу в Європейському економічному і соціальному комітеті від імені України вже на початку 2024 року.
Як повідомили в комітеті, 19 вересня 2023-го Європейський економічний і соціальний комітет (ЄЕСК) прийняв рішення залучити представників громадянського суспільства країн-кандидатів на членство в Європейському Союзі до своєї роботи, що було позитивно сприйнято Єврокомісією, Єврорадою та Європарламентом.
Від України обрано 15 представників сектору профспілок, роботодавців та громадянського сектору.
«Відповідно до статті 469 Угоди про асоціацію з ЄС в Україні створено Платформу громадянського суспільства Україна — ЄС (УС ПГС), яка складається з представників громадянського суспільства (представники від профспілок, роботодавців та громадського сектору) з однієї сторони, і членів ЄЕСК з іншої», — повідомила голова комітету Галина Третьякова.
Згідно із статтею 470 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС Комітет асоціації та Парламентський комітет асоціації (до складу якого входять члени Верховної Ради України та члени Європарламенту) повинні здійснювати регулярні контакти з представниками Платформи громадянського суспільства з метою отримання їхньої думки щодо досягнення цілей цієї угоди.
Зустріч у комітеті з членами Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна — ЄС відбудеться за участі голови та членів Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, а також народного депутата — співголови Парламентського комітету асоціації Україна — ЄС Вадима Галайчука. До робочої зустрічі будуть також запрошені голови комітетів з питань науки, освіти та інновацій Сергій Бабак, з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький, заступник керівника Офісу Президента України Юлія Соколовська, Перший віце-прем’єр-міністр України — міністр економіки Юлія Свириденко, віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, міністр соціальної політики Оксана Жолнович, міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна, міністр освіти і науки Оксен Лісовий, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, міністр юстиції Денис Малюська, голова Національної служби посередництва і примирення Дмитро Кухнюк.
«Потрібно знайти організаційні механізми спілкування, а також налагодити регулярні консультації з представниками громадянського суспільства, які представлятимуть Україну в Європі, — зауважила Галина Третьякова. —
Маємо також обговорити проблематику фінансування діяльності громадянського сектору в Україні. На відміну від профспілкового руху та руху роботодавців у них нема джерела сталого фінансування. Їх діяльність здійснюється здебільшого на гранти міжнародної спільноти».
Завдяки участі членів Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна — ЄС у консультативній роботі Європейського економічного і соціального комітету представники громадськості зможуть ознайомитися з тим, як працюють європейські громадянський та соціальний діалоги, і використовувати ці принципи на національному рівні. У свою чергу висновки ЄЕСК краще відображатимуть виклики та пріоритети, з якими стикаються країни-кандидати у важливих сферах політики.
Голова комітету Галина Третьякова повідомила також, що на початку листопада 2023 року планується візит Президента Європейського економічно-соціального комітету Олівера Рьопке в Україну. Наразі узгоджується час зустрічі пана Олівера Рьопке з членами комітету.
Вл. інф.