У засіданні взяла участь і Постійна делегація Верховної Ради України в ПА ЄВРОНЕСТ на чолі з її главою Іваном Крульком; до делегації ввійшли заступник глави Павло Мельник, Олена Вінтоняк, Ярослав Юрчишин, Сергій Євтушок, Олександр Васюк (на знімку). Народні депутати взяли участь у роботі чотирьох постійних комітетів та Бюро ПА ЄВРОНЕСТ.
«Приємно, що в Європейському парламенті постійно відчувається підтримка України не тільки на словах, але і на практиці. Під час засідання Економічного комітету, на якому мав честь співголовувати, представник Європейської комісії підтвердив рішення про нову програму на 50 млрд євро для підтримки України в наступні три роки», — розповів у Фейсбуці Іван Крулько і додав, що особливо приємно було чути від депутатів Європарламенту побажання якомога швидше бачити українських колег не як гостей, а як повноправних депутатів Європейського парламенту від України.
За словами Івана Крулька, на порядку денному засідання був дуже широкий спектр питань — «від політичних і економічних, до проблем енергетики і соціальних питань, в тому числі наших тимчасових переселенців з України».
Зокрема, учасники засідання обговорили: політику Східного партнерства після завершення війни та новий регіональний контекст у сфері безпеки; енергетичну інфраструктуру та безпеку, включаючи виклики для інтеграції та потреби в післявоєнній відбудові; економічні наслідки війни для України та регіону Східного партнерства; а також соціальну підтримку та інтеграцію дітей та підлітків, які рятуються від війни, у Європейському Союзі та регіоні Східного партнерства, повідомили в Комітеті Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу.
Представляючи проєкт доповіді стосовно економічних наслідків російської військової агресії для України та регіону Східного партнерства, підготовлений за участю української делегації, Іван Крулько, звернув увагу на те, що, окрім неоціненних людських втрат, день за днем зростає ціна руйнувань, завданих росією. Він зауважив, що Україна та її друзі — ЄС, G7, міжнародні інституції та партнери-однодумці — вже виконали колосальну роботу для розробки амбітного та комплексного плану відновлення та реконструкції України. Вони надали Україні військову допомогу на мільярди євро, макрофінансову підтримку та гуманітарну допомогу, а також підтримали інші країни, які постраждали від наслідків війни, зокрема спроб гібридної дестабілізації з боку росії, перш за все Республіку Молдова. Іван Крулько також наголосив на необхідності чинити сильніший тиск на росію та її союзників, зокрема режим лукашенка, в тому числі шляхом ширших і жорсткіших санкцій, а також розробити механізми, щоб конфісковані російські активи були мобілізовані для компенсації жертвам і для відновлення та реконструкції України.
Про необхідність посилення тиску на росію говорив і Ярослав Юрчишин, який виступив під час обговорення майбутнього звіту Політичного комітету «Майбутнє Східного партнерства після російської війни проти України. Новий регіональний вимір безпеки, внутрішні та зовнішні виклики і можливості».
«Подякував колегам з Європарламенту за підтримку подальшої інтеграції України, Молдови та в майбутньому Грузії до ЄС. Наголосив що нам і далі потрібна допомога щоб вирішити ключову проблему — війну росії. Бо воюємо ми не лише за себе, а й за те, щоб простір безпеки висунувся якомога далі на Схід. А для цього треба не забувати, що росія окупувала не лише частину України, Грузії, Молдови, а й цілком контролює уряд білорусі», — написав народний депутат у Фейсбуці.
«Вона зруйнувала незалежність Чеченської республіки Ічкерії, піддає подвійному і політичному й етнічному тиску жителів Татарстану, Ідель-Уралу, Інгушетії та інших неросійських і російських регіонів. Тож було б добре проаналізувати, як політика партнерства ЄС може залучити не-
урядові структури, представників цих та інших окупованих народів. Бо нам з колегами з Молдови та Грузії дуже важливо після війни розуміти, як ми можемо забезпечити і свої кордони, і зовнішні кордони майбутнього ЄС», — зазначив Ярослав Юрчишин.
Фото з сайту Комітету з питань інтеграції України до Європейського Союзу.