Вона закарбовує події, фіксує емоції, свідчить про злочини — доповнює книгу історії.
У боротьбі за нашу незалежність втрачаємо найкращих синів та дочок України. Серед убитих російським агресором — львів’янин, морський піхотинець Теодор Осадчий. Будівельник за фахом, юнак брав участь у втіленні великих проектів, захоплювався театром, музикою, поезією. Займався альпінізмом. У Львівському фотоцентрі Василя Пилип’юка розгорнуто фотовиставку на спомин про здібного юнака під назвою «Теодор — Божий Дар». Це ініціатива його матері пані Галини, яка пояснила назву тим, що син народився на свято Покрови Божої Матері та глибоко пізнав віру в Христа. Допоміг реалізувати ідею фотовиставки народний депутат Михайло Цимбалюк.
«Теодор Осадчий свідомо пішов до військкомату, щоб втілити в життя давню дитячу мрію — служити у Військово-Морських силах, — зазначив Михайло Цимбалюк (на знімку в центрі). — Так юнак потрапив до 36-ї окремої бригади морської піхоти в Миколаєві. Удосвіта 18 березня ракетними авіаударами ворог знищив казарми, де спали зморені в боях морпіхи. Після бомбардування вбитих воїнів перенесли до ангарів, де під номером 1282 знайшли тіло Теодора. Героїзм та звитяга морських котиків назавжди житимуть у наших серцях. Слава матерям, батькам, родичам військових — саме вони виплекали новітніх Героїв, берегли і продовжують берегти незалежну Україну».
Мета виставки — ще й привернути увагу до тих захисників, які досі перебувають у полоні країни-агресора, а це понад 15 тисяч військовослужбовців. Як зазначають на сайті Національної спілки фотохудожників, «за 20 місяців війни фотографія стала однією з основних мов, якою Україна спілкується зі світом. Вона не потребує перекладу, її розуміють на всіх континентах. Саме цією мовою, яка закарбовує події, фіксує емоції та свідчить про злочини агресора, пишеться візуальна книга історії».
Для цього гуртуються професійні фотографи, щоб підтвердити вплив документальної фотографії на суспільство. Серед них — львів’янин Володимир Пилип’юк. Власне, згадувана виставка «Теодор — Божий Дар» відбулася у фотогалереї Василя Пилип’юка, і син успішно продовжує справу свого батька — іменитого фотохудожника та автора десятків мистецьких альбомів.
Фото Володимира ПИЛИП’ЮКА.