Він був розташований у парку імені Івана Багряного (колишній парк Пушкіна), неподалік Київського політехнічного інституту. 

Про знесення повідомив депутат Київської міської ради Дмитро Білоцерковець у Фейсбуці.

«Пушкін – всьо! Він не є частиною української культури. Чиновники погодили ініціативу Києва про знесення цього пам'ятника. Дякуємо. Зносимо!», – написав він.

Скульптуру російського поета зняли з постаменту за допомогою крану, завантажили у вантажівку й забрали. Куди саме перемістили, невідомо.

«Милуємося результатом співпраці з КМДА, Київською міською радою та активістами. На одного Пушкіна в Києві стало менше. Дерусифікація триває», – прокоментували демонтаж у Міністерстві культури та інформаційної політики.

Нагадаємо, закон про заборону пропаганди російської імперської політики президент підписав у квітні 2023 року. Документ забороняє радянську та російську символіку. 

З липня цьогоріч у Києві демонтували понад 60 пам’ятників, пов’язаних з історією і культурою росії та срср, за інформацією Київської міської адміністрації. 

Пушкіну вдавалося уникати демонтажу як пам'ятці культурної спадщини. 10 листопада Кабінет Міністрів дозволив вилучити з Державного реєстру нерухомих пам'яток культурної спадщини національного значення та демонтувати пам'ятники Пушкіну, Щорсу й іншим російським і радянським діячам.

Після повномасштабного російського вторгнення в Україні виник великий суспільний запит на очищення публічного простору від символів, пов'язаних із російською імперською політикою. 7 квітня 2022 року в Мукачеві на Закарпатті демонтували перший пам'ятник Пушкіну.

Після цього скульптури російського поета знесли в Харкові, Дніпрі, Миколаєві, Чернівцях, Ужгороді, Тернополі, Кропивницькому, Кременчуці, Кролевці, Конотопі, Чернігові, Полонному та інших містах і селах України.

Підготувала Ольга СРІБНА.

Фото зі сторінок у Фейсбуці Дмитра Білоцерковця, Олени Роговець.