У своїй промові Руслан Стефанчук насамперед висловив вдячність Європейському Парламенту за непохитну підтримку України. «Ми цінуємо ваше лідерство та сильний голос в Євросоюзі, його державах-членах та у ширшому глобальному контексті», — наголосив він.

Водночас Голова Верховної Ради нагадав, що 21 листопада в Україні вшановували День Гідності та Свободи: «Цього дня рівно десять років тому українці вийшли на Майдан

Незалежності у Києві на знак протесту щодо відмови тогочасної влади підписувати Угоду про асоціацію з Євросоюзом». Він акцентував, що тоді українці продемонстрували, що поділяють європейські цінності й прагнуть бути ближчими до ЄС.

«Ми платимо величезну ціну життями наших людей, захищаючи наші території», — зазначив Руслан Стефанчук, зауваживши, що російська федерація демонструє готовність до тривалої війни на виснаження: «росія має величезні ресурси й було б великою помилкою вважати, що вони на межі виснаження, вони розраховують на втому, ядерний шантаж, зміну уваги світу до інших світових подій».

«Україна наразі є полем бою демократії та тоталітаризму. І від наших спільних зусиль залежить, на яку сторону змістяться терези та як виглядатиме майбутнє Європи й світу», — цитує слова політика прес-служба Апарату Верховної Ради України.

Крім того, Глава парламенту зазначив, що Україна сподівається на позитивний розгляд державами-членами ЄС щодо можливого створення спеціального розділу в межах Європейського фонду миру з метою стабільного фінансування та постійної підтримки оборонних потреб України на період 2023—2027 років у розмірі 20 мільярдів євро.

Також Руслан Стефанчук зауважив, що Україна потребує й подальшої фінансової підтримки, адже українська економіка стикається з надзвичайними викликами: «Планування є складним, з огляду на постійне нищення росією цивільної інфраструктури, енергетичні виклики та кількість відповідних на це витрат, що зростають».

У цьому контексті Голова Верховної Ради наголосив, що отримання сильного сигналу від Європейського Парламенту, який проголосував за мандат про створення Ukraine Facility у розмірі до 50 мільярдів євро для підтримки відновлення, реконструкції та модернізації України з 2024-го по 2027 рік, є дуже важливим.

«Україна виконує свої зобов’язання у повному обсязі. Україна віддана подальшим реформам і сповнена рішучості найближчим часом завершити законодавчі кроки, визначені у звіті Єврокомісії як частина пакета заходів щодо розширення», — акцентував Спікер Парламенту України, повідомивши, що вже є результати реалізації двох кроків, зазначених у звіті ЄК. Зокрема, минулого тижня Верховна Рада прийняла законопроекти щодо посилення Національного антикорупційного бюро та розширення повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції.

«Працюємо з урядом над втіленням інших рекомендацій Звіту Комісії та очікуємо, що Європейська Рада прийме рекомендацію Єврокомісії та схвалить відкриття перемовин з Україною про вступ уже у грудні цього року», — зазначив насамкінець Голова Верховної Ради України.