У Білятицькому ліцеї викладають 12 педагогів. Деякі з них потрапили у наш фотооб’єктив.

Мешканці села Білятичі Сарненської громади Рівненщини хоч і живуть у поліській глибинці, за 20 кілометрів від міста Сарни, в курсі всіх подій — читають пресу, вміють аналізувати, мають на все власну думку.

Село патріотично налаштоване на Перемогу, допомагає ЗСУ всім, чим тільки може. Щоправда, великих статків люди не мають — роботи нема. Більшість працюють у Сарнах або їздять на заробітки. Проте є і молодь, яка не залишає малу батьківщину. Створюють сім’ї, будуються та розвивають сільську місцевість. Працюють на землі, тримають живність, щоб вижити.
Зараз у Білятичах мешкає майже пів тисячі осіб. Чимало будинків порожні — місцеві кажуть, що в них уже давно ніхто не живе.

У Білятичах є ФАП, який після бурі тимчасово не працює, клуб і декілька магазинів. А жителі тут дуже привітні. Попри зайнятість усі знаходили хвилинку, щоб розповісти про своє село та життя в ньому. Стартова локація для спілкування — магазин, де є майже все: відділи з господарськими товарами, дитячими іграшками та, звичайно, продуктами. Місцеві між собою жартома називають його супермаркетом «Епіцентр».

Покупці одразу розказали про основну проблему в селі — зруйноване приміщення фельдшерсько-акушерського пункту.

— На ФАП уже більше трьох років тому впало дерево під час буревію. Зруйнувало дах. Звісно, медики там уже працювати не можуть. Ми думали, що полагодять ту будівлю, але й досі там усе захаращено. Кажуть, що буде тепер новий медпункт у нашому клубі, але коли то все зроблять — ніхто не знає, — розповіла місцева жителька Людмила Калюш.

Підтримують односельчанку й інші жителі Білятичів та додають, що тепер усім селом їздять у сусідні Любиковичі на прийом до сімейного лікаря:

— Від нас до Любиковичів не дуже далеко, але ж не скажеш, що це зручно. Радше навпаки. Проте ми всі задоволені нашим сімейним лікарем, вона одна працює на весь старостинський округ, — додала Тетяна Селезень.

Також жителі розповіли й про нововведення для села у сфері надання поштових послуг — почала їздити мобільна бригада «Укрпошти». Раніше поштарка це все під хату доставляла, а зараз треба йти на точку видачі — незручно, бо по часу підлаштовуватись потрібно, та й не у всіх є здоров’я дійти до пункту.

Також місцеві підняли тему збільшення кількості осіб, які приписалися в селі. Зазначають, що в Білятичах фактично проживають не більше 400 мешканців, а зареєстрованих понад 500:

— Люди з міста викупили тут стару хату, приписалися, щоб оформити «чорнобильську» пенсію. Тому в цифрах кількість населення у нашому селі збільшується, але по факту, може, навіть 300 жителів немає.

Розповіли й про завідувачку Білятицького сільського клубу Марію Колдун, яка, кажуть, на своєму місці й зібрала експонати для музейної кімнати, що прикметні для Полісся.

Від буревію, який зруйнував сільський медпункт, постраждала й будівля клубу. Однак її швидко відремонтували: перекрили дах, провели внутрішні роботи. Тому тепер актова зала, як кажуть у селі, «має європейський вигляд».

...У Білятицькому ліцеї здобувають освіту 57 учнів. Навчальний процес організований у дві зміни. Викладають предмети 12 педагогів. Деякі з них потрапили у наш фотооб’єктив.

— Наш ліцей дає дуже хороший базис для дітей. Учні неодноразово демонстрували гідний результат на олімпіадах, різних конкурсах. Часто організовуємо благодійні ярмарки. Тому, хоч школа й невелика, ми завжди в освітньому тренді, — розповідає Ольга Мирко.

Навчаються діти в очному форматі. Вчителі й учні на випадок дистанційки мають усі необхідні засоби зв’язку, а в селі ще в період пандемії коронавірусу з’явився Інтернет.

Сарни Рівненської області.