За повідомленнями низки українських ЗМІ, невдовзі буде оголошено ім'я нового головного тренера національної збірної України. З високою вірогідністю, ним стане 11-разовий (у якості футболіста та наставника) чемпіон нашої країни Сергій Ребров. Реакція вболівальників та спеціалістів на таке ймовірне призначення відома – вона здебільшого схвальна. Однак перед тим, як робити остаточні висновки, варто зважити всі «за» та «проти».
А для ідеального смаку будь-якого футбольного шоу варто користуватися перевіреними операторами. Платформа vbet ua пропонує клієнтам весь спектр послуг, необхідних для задоволення інтересу найбільш вибагливих любителів азарту.
Ребров – досвідчений тренер з досвідом перемог та титулів за кордоном
Сергій Станіславович заявив про себе після періоду на чолі київського Динамо. З найбільш титулованим клубом Східної Європи Реброву підкорилися п’ять титулів. Втім, після завершення співпраці з братами Суркісами Ребров не пішов перевіреним десятками вітчизняних наставників шляхом, і не залишився чекати пропозиції з України. Ребров обрав значно складнішу дорогу – роботу за межами батьківщини. І не прогадав. Екс-нападник Тоттенхема був помітною та успішною фігурою в кожній команді, з якою працював. Причому без прив'язки до трофеїв. Разом тим, останніх за кордоном у Реброва теж вдосталь – вже п'ять. То ж ми знаємо, що такий наставник здатен давати результат у найрізноманітніших умовах. І це перше «за».
Ребров – системний спеціаліст, здатний налагодити структуру наших збірних усіх вікових категорій
Продовжуючи розмову про Реброва в контексті правильності такого вибору, не можна не відзначити прагнення цього наставника структурувати підзвітні йому підрозділи й побудувати ефективну вертикаль. В Динамо «під» Ребровим була не тільки перша команда, а й молодіжні колективи, які грали в один і той же футбол за однією й тією ж тактичною схемою задля кінцевого результату – перемог провідних футболістів «біло-синіх». І це працювало. В умовах збірної України такий підхід може означати переведення на єдину систему підготовки, ігровий стиль і побудову команд усіх вікових категорій.
Пан Сергій був відсутній в Україні протягом шести років: Реброву доведеться відновлювати в пам'яті реалії нашого футболу
З 2017-го Ребров бував в Україні хіба що епізодично. Праця за межами батьківщини вимагає відповідної зосередженості та концентрації на робочому місці: чи це Саудівська Аравія, чи Угорщина, чи ОАЕ. За цей час змінилася Україна, змінився український футбол і його хитросплетіння. Нема сумніву – Ребров як людина футбольна намагався відстежувати події на батьківщині по максимуму. Але не був залучений до процесів безпосередньо. І це перше, хай і не однозначне «проти».
Екс-наставник Ференцвароша не працював зі збірними
Щоб зрівняти pro et contra на віртуальних шальках терезів, зупинимося на здобутих на практиці навичках Реброва детальніше з точки зору специфіки роботи в збірній. Так, Андрій Шевченко теж не мав досвіду праці з будь-якою збірною, коли очолював головну команду. Ба, навіть більше – Шевченко на той момент не мав ніякого самостійного тренерського досвіду взагалі! Як не мав подібного штибу роботи за плечима й Олег Блохін у 2003-му. Чи є це «проти» реально вагомим фактором можливої невдачі? Дасть відповідь тільки час.