Як зазначають у Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра», щодня на Великій лаврській дзвіниці після загальнонаціональної хвилини мовчання дзвонар битиме в найбільший дзвін.

«Дзвін битиме дев’ять разів, символізуючи дев’ять років війни, і нагадуватиме українцям та людям усього світу про військових, які перебувають у полоні, цивільних громадян, яких незаконно утримують у московських катівнях, зниклих безвісти, депортованих до рф дітей та дорослих», — наголосив виконувач обов’язків намісника Свято-Успенської Києво-Печерської лаври у складі Православної церкви України архімандрит Авраамій.

«Ми започатковуємо дуже важливу традицію, яка має закінчитися, коли повернеться останній український полонений. Ця традиція має зафіксувати, що суспільство, кожен з нас не забув тих людей, які перебувають у полоні, зниклих безвісти і незаконно депортованих», — зазначив генеральний директор Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» Максим Остапенко.

До акції долучилися звільнені з полону військовослужбовці та представниця Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. Однією з перших ударила у дзвін волонтер і доброволець, командир підрозділу «Янголи Тайри» Юлія Паєвська (на знімку). Під час облоги Маріуполя 16 березня 2022 року вона потрапила у російський полон і була звільнена через три місяці — 17 червня 2022 року.

«Сьогодні проглянуло сонце — і це гарний знак, як на мене. Я дуже сподіваюся і молюся, що ув’язнені там, у підвалах, почули цей дзвін, все це дає нам надію», — зауважила Юлія Паєвська.

У церемонії взяли участь військовослужбовці ЗСУ Максим Колесников та Дмитро «Орест» Козацький, котрі повернулися з російського пекла.

Заступниця міністра оборони Наталія Калмикова також відвідала офіційне відкриття акції «Дзвін пам’яті та надії». «Ми пам’ятаємо всіх, хто сьогодні перебуває в полоні або залишається безвісти зниклим, і намагаємося зробити все можливе і неможливе, щоб повернути кожного з них додому», — зазначила Наталія Калмикова.

Військовослужбовець ЗСУ Юрій Гудименко наголосив, що в українців немає права забути про тих, хто захищав нас або втратив волю, життя чи зник безвісти, і ми маємо пам’ятати про цих людей щодня.

На ініціативу заповідника відгукнувся колектив Національного музею Революції Гідності: «Дякуємо за цю ініціативу! Цей ранковий дзвін — настанова на щоденну сумлінну працю. Вдячні кожному захисникові за таку можливість, цінуємо».

Фото з відкритих джерел.