Під час акції на Театральній площі.

Таку велику штучну ялинку з яскравою ілюмінацією встановлювали на Театральній площі до повномасштабного вторгнення рашистів на територію нашої держави. Однак минулого року після опитування земляків, більшість яких висловилася проти появи такої ялинки та масових гулянь біля неї під час великої війни, тодішня міська влада цю традицію порушила.

Натомість тепер, коли бойові дії на фронті стали ще запеклішими й кривавішими, секретар міськради Катерина Ямщикова, котра виконує обов'язки міського голови, повідомила про те, що об'єднані в громадську організацію «Підприємці Полтавщини» бізнесмени ініціюють відновлення  традиції у так би мовити звуженому форматі. Мовляв, ту штучну ялинку із закупленими раніше іграшками змонтують, але обійдеться без яскравої ілюмінації та «гучних» ярмаркових гулянь біля неї.

При цьому не витрачатимуть кошти з бюджету громади, бо за монтаж-демонтаж і обслуговування ялинки готові заплатити орієнтовно 400 тисяч гривень самі ініціатори-підприємці. У надії, що така благодійність не буде для них збитковою, бо більшість цих повпредів бізнесу, як і голова ГО, депутат міськради Євген Дикань, володіють кафе, ресторанами та іншими схожими закладами в центрі міста. І зрозуміло, що їхня наповнюваність протягом кількох тижнів, доки «пуповину» Полтави прикрашатиме головна ялинка, збільшиться в рази. А це не лише виручка підприємців, які також купують  потрібні для військових речі, а  й додаткові надходження до міського бюджету...

Однак із такою логікою категорично не погоджуються згадані представники ініціативної групи «Полтава спротив». Бо вважають, що сама ідея «центрового» новорічного святкування біля ялинки в час, коли  за кількасот метрів звідси, у Свято-Успенському кафедральному соборі ПЦУ, практично щодня відспівують полеглих земляків – захисників України, є аморальною.  Тож саме на Театральну площу, де так би мовити, «нагріте» місце для новорічної красуні, вони вийшли з плакатами-гаслами «Ні ялинці! Гроші на ЗСУ!», «Дикань, купи дрони», «Хтось у полоні свят, а хтось у полоні на свята» й схожими.  До них приєднались інші небайдужі полтавці, переважно жінки. Зокрема, й дружини полеглих воїнів та тих, хто продовжує воювати в найгарячіших ділянках фронту. Загалом учасниками акції стали приблизно  пів сотні осіб.

Усі вони зазначали, що не проти  новорічно-різдвяного свята для дітей, зокрема й з ялинкою. Але сьогодні, у час кривавої бійні з лютим ворогом, його треба влаштовувати вдома – не напоказ і не всупереч здоровому глузду. Та й вільні кошти підприємців краще використати на придбання таких необхідних сьогодні на передовій дронів. Оскільки ні представники згаданої громадської організації підприємців, ні можновладці до учасників акції не вийшли, то активісти почали зв'язуватися з ними телефоном. При цьому з'ясувати, хто саме дає дозвіл на встановлення головної ялинки міста, не виходило. Тож в учасників акції склалося враження, що повпреди районної військової адміністрації та міської влади намагаються «перепасувати» відповідальність за прийняття остаточного рішення одне на одного.

За таких умов, телефоном дізнавшись від Катерини Ямщикової про те, що вона й у вихідний день – на робочому місці, протестувальники напросилися до неї «в гості». Посадовиця  зустрілася з учасниками акції  в холі міськради. І пояснила, що пропозицію підприємців про встановлення «центрової» ялинки з міськвиконкому було надіслано в районну військову адміністрацію, яка в умовах воєнного стану має погоджувати й надавати дозволи на будь-які масові заходи. Відповідь звідти на це звернення на момент їхньої зустрічі не надійшла.

У розмові з учасниками акції, яка розпочалася досить емоційно, секретар міськради наголосила на тому, що їх «почула». Тому нагадає про їхню позицію й підприємцям – ініціаторам встановлення ялинки. Та, зрештою, найближчими днями запросить на зустріч представників усіх зацікавлених сторін, аби після вислуховування їхніх аргументів і конструктивного діалогу прийняти зважене рішення.

Водночас Катерина Ямщикова запропонувала протестувальникам оформити своє звернення до міськради письмово. Таке звернення вони написали одразу після завершення  розмови з очільницею міста й поставили під ним свої підписи. Зі сподіваннями на те, що при ухваленні згаданого рішення переможе здоровий глузд, а не чиїсь амбіції та комерційні інтереси.

Протестувальники зустрілися з Катериною Ямщиковою в холі міськради.

Фото автора.