Народний депутат України Ірина Констанкевич (третя ліворуч) та ректор Волинського національного університету імені Лесі Українки Анатолій Цьось готові підтримувати ініціаторів патріотичної справи.

Цей патріотичний проєкт ставить перед собою завдання систематизувати і зберегти історичні факти, життєписи загиблих у війні з росією волинян, вшанувати та увічнити подвиг українських воїнів. Він створений з ініціативи Волинської обласної Малої академії наук.

Участь у пам’ятному заході взяли: народний депутат України Ірина Констанкевич, перший заступник голови Волинської обласної ради Юрій Поліщук, освітяни, музейники, науковці, історики, студенти.

Звертаючись до присутніх, народний депутат України Ірина Констанкевич подякувала колективу Малої академії наук за ініціативу розпочати таку важливу справу з формування Пантеону волинських Героїв та увічнення їхньої пам’яті. Вона висловила сподівання, що проєкт буде масштабуватися і до нього долучатимуться нові пошуковці.

— Потрібно розробити і втілювати єдину концепцію великої пам’яті, — зауважила Ірина Мирославівна. — Пам’ять про наших Героїв має жити вічно, це важливо для України, теперішнього і майбутніх поколінь, для української ідеї, збереження генетичного коду українців.

На сайті вже розміщено інформацію про понад пів тисячі Героїв. Війна триває, і, на жаль, сайт буде поповнюватися, зауважували учасники презентації.

— Цей проєкт окрім усього має ще й освітньо-дослідницьку місію, адже до його роботи залучені учні, які разом зі своїми науковими керівниками збирали та структурували інформацію про загиблих воїнів, котрі навчалися у їхніх закладах. Хтось вважає, що це не дитяча справа — досліджувати таку тему, але наші діти вже два роки зростають в умовах повномасштабної війни, це їм близьке і болить, — розповіла методист Волинської обласної Малої академії наук Наталія Миронюк.

Про те, що цей проєкт має перспективу і приречений стати успішним, свідчить те, що до нього долучилися Волинський національний університет імені Лесі Українки та Луцький національний технічний університет. Саме їх студенти розробили цей сайт.

— Це добра ідея, яка, я переконаний, матиме продовження в усій Україні. Маємо поіменно пам’ятати Героїв, які поклали свої життя за незалежність нашої держави. Кожен воїн, який поліг з 2014 року, повинен бути в цьому Пантеоні. До цього проєкту долучилися майже всі громади Волині. Обласна рада максимально сприятиме його розвитку. Поки ми пам’ятаємо своїх Героїв — доти маємо право на світле майбутнє, — наголосив, звертаючись до присутніх на презентації, перший заступник голови Волинської обласної ради Юрій Поліщук.

— Дякую за роботу зі створення і наповнення цього сайту, яку провели науковці та учні. Для військових, їхніх родин і дітей дуже важливо, щоб збереглася пам’ять про тих, кого вже немає з нами, — наголосила присутня на заході начальник служби зв’язків з громадськістю 14-ї окремої механізованої бригади Надія Замрига.

Зазначимо, що цю велику патріотичну справу молоді пошуковці Малої академії наук розпочинали не на порожньому місці. Щорічні книги «Волинський пантеон» за 2014—2019 роки підготували волинські краєзнавці Геннадій Гулько й Олександр Дем’янюк, книгу про загиблих Героїв-волинян підготували також журналісти найтиражнішої у регіоні газети «Вісник і К». Тож справа з фіксування та увічнення подвигу загиблих Героїв на Волині не припинялась із початку російсько-української війни і триватиме аж до Перемоги.

Переглянути сайт «Небесний легіон Волині» можна за адресою http://volynlegion.com.ua.

Фото з відкритих джерел.